תיעוד ממצלמות הגוף של שוטרים ממשטרת נאשוויל מראה עימות עם אדם המחזיק פותחן קופסאות שימורים באמצע הכביש המהיר בשבוע שעבר, לפני שתשעה שוטרים ירו בו למוות. 

לנדון איסטפ, בן 37, נהרג לאחר שהשוטרים ניסו לנהל עמו משא ומתן להטלת הנשק במשך חצי שעה. הצילומים מציגים את הרגעים האחרונים של איסטפ תוך שהוא מתעלם מהפצרות השוטרים - ואז נראה כשהוא שולף חפץ ממכנסיו ומכוון אותו אליהם.

דקות ספורות לפני שהאירוע הסלים, שוטר ממדינת טנסי מצא את איסטפ יושב על מעקה בטיחות בצד הצפוני של הכביש המהיר 65 בנאשוויל. בשלב זה איסטפ שלף את פותחן הקופסאות, צעד שהוביל את השוטר להזעיק תגבורת.

"קצין המשטרה ניסה להימנע מהחרפת המצב ושמר על דיאלוג עם איסטפ במשך כ-30 דקות, כשהאחרון מחזיק את פותחן הקופסאות בידו השמאלית ושומר את ידו הימנית בכיסו", אמר דובר משטרת נאשוויל.

הצילומים שצולמו ממצלמת הגוף של השוטר ג'יימס קיד מראים שוטרים מכוונים אקדח לעבר איסטפ ומפצירים בו להניח את הפותחן. קיד נשמע אומר לאיסטפ שהוא לא ייכנס לכלא.

"מה שאתה מודאג ממנו - אנחנו יכולים לתקן את זה, בוא נעזור לך בכל זאת", נשמע אומר הקצין. "זו לא התשובה, אתה ואני יודעים את זה. אתה לא רוצה לפגוע בי אני יודע שלא. ואתה יודע שאני בטוח לא רוצה לפגוע בך, נכון?".

"קדימה אחי, הרם את היד שלך, זרוק את הסכין ובוא נבין את המצב", נשמע השוטר מוסיף בתחינה לאיסטפ שיזרוק את פותחן הקופסאות. בשלב זה איסטפ לא נענה והוציא חפץ מהמכנסיים שלו וכיוון אותו אל השוטר - מה שהוביל להוצאתו להורג על ידי תשעה שוטרים. בדיעבד הודה דובר המשטרה: "החפץ הגלילי ממתכת לא היה נשק חם". הירי נחקר כעת על ידי משרד החקירות של טנסי.