ל-mako נודע כי במשטרה חוששים שבכירים בארגונו של בני שלמה, יריבו של לביא, מתכוונים לחסל את העבריין צח ברקוביץ', תושב נס ציונה שנחשב ליד ימינו של ארגון הפשע עמוס לביא.

המידע מתייחס לחיסול באמצעות מטען חבלה כשחלון ההזדמנויות לביצוע החיסול הוא לפני כניסתו לכלא, לאחר שנגזרו עליו שישה חודשי מאסר בגין מעשי הרס ואלימות בהם היה מעורב. "באופן טבעי יש מידע על כוונה לפגוע בצח ברקוביץ בגלל שהוא יד ימינו של עמוס לביא. יותר מזה לא אפרט", ציין קצין משטרה.

עמוס לביא המכונה "עמוס הגדול" (צילום: חדשות 12)
עמוס לביא | צילום: חדשות 12

החשד הוא שאנשיו של לביא ניסו לפני כמה חודשים לפגוע בדניאל מלסה חייל בכיר בארגון של בני שלמה המתגורר בבית שקמה וכן ניסו לחסל את אחיינו בבאר שבע של בני שלמה, כשרימון רסס הושלך בטעות לעבר בית סמוך. שלמה ואנשיו סימנו את ברקוביץ' כמי שבוחש מאחורי הקלעים ונמצא בסוד העניינים של אותם מקרים ונחשב למוציא לפועל של עמוס לביא.

בתוך כך, ברקוביץ' נעצר אתמול בחשד שהסליק מטען חבלה בשטח פתוח לא הרחק ממושב גאליה בשפלה. החשד הוא שברקוביץ' או מי מטעמו תכנן לבצע באמצעותו חיסול. בעקבות החשדות ברקוביץ' נעצר כשעל גופו נמצאה גם סכין. מלבד ברקוביץ' נעצר גם צעיר כבן 20 המשתייך גם הוא לארגונו של עמוס לביא.

ברקוביץ', שנחשב לעבריין אלים ולעושה דברם של האחים לביא, הובא בתום חקירתו הנוגעת להסלקת המטען להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון.

בני שלמה (צילום: חדשות 12)
בני שלמה | צילום: חדשות 12

פרקליטתו, עו"ד שני מורן, חשפה בבית המשפט כי גורמים במשטרה, ככל הנראה גורמי מודיעין ביחידה המרכזית במשטרת מחוז מרכז, שוחחו בשבוע שעבר עם ברקוביץ' והזהירו אותו שיש איומים קונקרטיים על חייו וביקשו ממנו לבטל אירוע משפחתי מחשש שהוא או מי מבני משפחתו עלולים להיפגע.

הסנגורית עו"ד מורן טענה כי אין לברקוביץ' שום קשר למטען והוא לא היה בסמוך אליו בכלל ולא ידע על קיומו. השופט טל ענר דחה את בקשת המשטרה להאריך את מעצרו של ברקוביץ' בעשרה ימים. השופט קבע שיש אמנם חשד סביר המצדיק את הארכת המעצר כדי למצות עד תום החקירה ולכן הסתפק בשלושה ימי מעצר בלבד.

בשבוע שעבר נגזרו על ברקוביץ' שישה חודשי מאסר בפועל בגין מעורבותו באירוע אלים של הרס בית משפחה בישוב קרית עקרון, בגלל שבן המשפחה ריסס גז מדמיע נגד אחיין של לביא שלטענתו תקף אותו. ברקוביץ' ושלושה מחייליו של לביא הגיעו לביתו של הצעיר והחריבו אותו כשהם גורמים נזק של אלפי שקלים. שלושת אנשיו של לביא נידונו לעונשי מאסר בפועל של בין שמונה לעשרה חודשים.