עבריין מין שגלש באתרי פורנו כשהוא מתחזה לאדם אחר נידון לאחרונה לשלושה חודשי מאסר בפועל וארבע חודשי מאסר על תנאי.

מ', תושב ירושלים כבן 40, נשוי ואב לילדים, הוגדר על ידי רשויות החוק כעבריין מין, ונאסר עליו להשתמש בטלפון סלולרי מתקדם כתנאי לשחרורו, והוא חויב להתקין מסנן גלישה האוסר עליו לגלוש באתרי פורנו, זאת אחרי שהורשע בעבר במספר עבירות מין וריצה כמה עונשי מאסר בפועל.

אחרי שחרורו האחרון, מ' נפגש עם קצין הפיקוח שהוצמד לו, וסיפר לו שיש ברשותו מכשיר מסוג Samsung Galaxy mini 2, זאת בכדי להוכיח לכאורה לקצין שיש לו טלפון פשוט ללא יכולת גלישה באינטרנט - כשבפועל הוא החזיק במכשיר סלולרי חדש באמצעותו יכול היה לגלוש לכל אתר שרצה.

וכך, על פי החשד, מ', גלש לאתרי פורנו וצפה בסרטונים בניגוד לתנאי שחרורו ומבלי שהתקין סנן גלישה תוך שהוא מסתיר את האמת. על פי החשד, מ' גלש לאותם אתרים באמצעות קישורים בטוויטר, ואחרי שהדבר נודע לקצין הפיקוח - החליט מ' להאשים את חבריו.

"חברים ומכרים שלי שלחו לי חומרים פורנוגרפיים מבלי שביקשתי מהם בכלל", טען להגנתו. "לא גלשתי בשום אתרים שאסור היה עלי לגלוש בהם. נכון שלא עדכנתי את הרשויות בטלפון החדש שברשותי, אבל זה בגלל שלא הספקתי לפנות לחברה ולבקש התקנת מסנן".

בהמשך התברר כי מ' לא הסתפק רק בגלישה לאתרי פורנו, אלא גם הוסיף חטא על פשע כשגלש גם ברשתות חברתיות כשהוא מתחזה לאדם אחר וניסה ליצור קשר עם נשים.

מיד כשנודע העניין לקצין המבחן שליווה אותו, מ' נעצר על ידי המשטרה, ובדו"ח קצין הפיקוח נכתב שרמת המסוכנות שלו לביצוע עבירות מין בעתיד גבוהה במיוחד.

הפרקליטות החליטה להגיד כתב אישום נגד מ' לבית משפט השלום בירושלים בגין עבירה של הפרת צו פיקוח, ושירות המבחן המליץ לבית המשפט להטיל על מ' עונש של מאסר על תנאי וקנס כספי. כמו כן, התובעת דרשה בבית המשפט לגזור על מ' עונש מאסר בפועל שכן הפר את תנאי צו הפיקוח כשהוא מסתיר מהרשויות שברשותו טלפון סלולרי חדש איתו גלש לאתרי פורנו מבלי שהתקין חסם.

סנגורו של מ' טען במשפט כי יש לגזור על מרשו עונשו מקל, שכן בשלוש השנים האחרונות לא ביצע שום עבירות ולא הפר את צו הפיקוח וכי "מדובר באדם חיובי בעל משפחה". בסיום המשפט החליט השופט איתן כהן לגזור על מ' שלושה חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות וארבעה חודשי מאסר על תנאי.