עבריין בכיר מתל אביב וחייליו השתלטו בימים האחרונים על דירה בשכונת כפר שלם בעיר, הודיעו לבעל הדירה שהוא מגורש ממנה, ואם הוא רוצה את הדירה חזרה שישלם להם 300 אלף שקל במזומן. כל זאת ללא סיבה מוקדמת או היכרות בין בעל הדירה לעבריינים.

"יום אחד באו כמה חיילים של העבריין והודיעו לי שהדירה שלהם ושאני לא אעז להיכנס אליה יותר", אומר א', בעל הדירה, בשיחה עם mako, "הם החליפו צילינדרים והתחילו לשפץ אותה כאילו הדירה שלהם. החיילים של העבריין אמרו לי שאם אני רוצה את הדירה בחזרה אני צריך לשלם להם 300 אלף שקל במזומן. אני לא חייב להם אגורה. גם שדדו לי את הדירה שלי וגם רוצים כסף ככה סתם".

מדובר בדירת חדר וחצי בגודל 40 מטר שבה התגוררו במשך שנים רבות הורי אשתו של א'. הדירה עברה עם השנים לחזקתה, ובנה התגורר בה עד לפני כמה שבועות.

"הם איימו לפגוע בבן שלי ורצו ככה סתם לסחוט ממנו כספים כדי שייצא מהדירה", שחזר א', "פחדו על החיים שלו אז העברנו אותו לגור אצל ההורים שלי. בן דוד שלי טיפל בדירה כל יום עד שבאו העבריינים וגירשו אותו".

לדברי א' אין לו ולמי מבני משפחתו שום קשר לעולם העברייני. הוא ואשתו הגישו אתמול תלונה נגד העבריין וחייליו בתחנת משטרת השכונות בתל אביב. "זה לא הגיוני במדינת ישראל שיבואו עבריינים וישתלטו ככה לאור יום על דירה שלא שייכת להם. אסור שדבר כזה יקרה. אני מקווה שהמשטרה תחזיר את הדירה אליי בחזרה. מה זה הפקרות? הם כבר התחילו לשפץ אותה. אני פוחד על החיים שלי ולא מגיע לשם. אלו אנשים מסוכנים".

ממשטרת מרחב יפתח נמס בתגובה: "התלונה מטופלת ונחקרת".