שוטרי משטרת מרחב הנגב הבחינו לאחרונה כי בקטטות בהן היו מעורבות משפחות ושבטים מהמגזר הבדואי ביישובי הקבע ובפזורה, חלק מהמעורבים אינם מסתפקים בשימוש באלות, רובים, סכינים או אבנים - והם מגיעים עם כלי רכב ודורסים אחד את השני כאילו מדובר היה במשחק מחשב קטלני.

"זו תופעה חמורה ומסוכנת מאוד", מספר גורם בכיר במשטרת מרחב הנגב, "אנחנו מבחינים באנשים שמגיעים עם כלי רכב הפרטיים שלהם, ופשוט דוהרים ודורסים אנשים וגורמים להם לפציעות וחבלות קשות עד כדי מוות".

אחד מאותם מקרים מהם מזהיר הגורם הבכיר התרחש לפני כשלושה שבועות בשיאה של קטטה המונית במרכז היישוב כסייפה, על הדרך שבין ערד לבאר שבע. בקטטה, שתועדה כולה על ידי מצלמות האבטחה באזור,  ניתן לראות את שני הפלגים רבים על צינור מים, כשכל אחד מהם טוען שצינור המים נמצא בשטחו.

תוך זמן קצר גלש הוויכוח על הצינור לקטטה אדירה בה השתתפו עשרות בני אדם משני הפלגים, ומה שהחל במכות פיזיות גלש מהר מאוד לאירוע חמור הרבה יותר.

על פי החשד, א' (44), שהיה מעורב בקטטה, עזב את המקום, הגיע לביתו, עלה על רכבו וחזר לאזור הקטטה כשהוא דוהר לעבר הכיכר במהירות גבוהה ודורס שני בני אדם. אדם נוסף שהבחין בו הצליח לקפוץ הצידה ברגע האחרון, ומסע הדריסה הנטע רק לאחר שרכבו של א' נתקע בעץ.

שני האנשים שנדרסו פונו באמצעות ניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים סורוקה, וכך גם א', הנהג הפוגע, שנפצע בעצמו באורח קל. עדי ראייה לאירוע החמור היו אלו שהזעיקו למקום את כוחות שניסו לפעול להרגעת הרוחות והחלו לחקור את המקרה הקשה.

לאחר חקירה מעמיקה של שוטרי משטרת מרחב הנגב, החליטה לפני כמה ימים פרקליטות מחוז הדרום להגיש נגד א' כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בגין עבירה של חבלה בכוונה מחמירה בשני מקרים, ובמשטרה טוענים כי אירועי הדריסה במהלך קטטות במגזר הפכו כבר לנורמה מסוכנת.

"זה היה יכול להסתיים באירוע רב נפגעים כולל מוות. זו לא הפעם הראשונה שנתקלנו במקרי דריסות במהלך קטטות, ואנו נמצה את הדין עם כל מי שיהיה מעורב בהן", ציינו במשטרה.