אבנר הררי, מי שהמשטרה הגדירה בעבר כ"מחסל מספר 1" של העולם התחתון, שהה במשך כמה שעות בשנת 2009 עם דודו טופז בתא המעצרים לפני שעלה לדיון בהארכת מעצרו בגין תקיפת אנשי תקשורת. בימים אלו נחשפים פרטים חדשים על פרשת דודו טופז בתחקיר "חשיפה", תכניתו החדשה של חיים אתגר. הערב (רביעי, 21:15 בקשת 12) ישודר הפרק השני בתחקיר, "תרגיל החקירה", שבו ייחשף כיצד הצליחה המשטרה לסגור על טופז ומה גרם לו להתוודות.

הררי סיפר בעבר על מכתבים שטופז העביר לו ושאותם מכר לערוץ 10 בזמנו ב-6,000 שקלים, אך כעת הוא חושף בפני מקורביו פרטים נוספים משעות של שיחות שערך עם מלך הרייטינג במרתף בית המשפט המחוזי בתל אביב.

"היו במרתף שלוש שעות בערך לפני העלייה לדיונים בהארכת מעצר בבית המשפט. דודו היה חיוור מאוד. מפוחד. העיניים שלו היו מגולגלות למעלה ולמטה", משחזר הררי, "הוא אמר לי: 'אבנר אני מנותק מהגוף שלי, לא מרגיש אותו. אני חי בחרדות. אם חס וחלילה, יקרה לי משהו תדאג לשמור על הילדים שלי שלא יפגעו בהם. הילדים הם כל העולם שלי".

הוא רמז שהוא הולך לשים קץ לחייו?
"הוא אמר 'תבין אני במצוקה. יש לי בעיות. לא יודע מה יהיה איתי. אני כל רגע יכול להתמוטט. לא יודע אם אשרוד. הייתי כוכב, נשארתי לבד. פתאום אני שום דבר. גמרו אותי. תראה בעולם כוכבי טלוויזיה בני 70, 80 מגישים תכניות בידור חשובות. פה בארץ, במקומי הביאו ילדים לעולם הבידור כמו צביקה הדר שלא מבינים כלום. מחקו אותי'".

ניסית לעודד אותו, להסביר לו מה הולך לעבור עליו בכלא?
"הסברתי לו שמקסימום יישב שנה בכלא ואולי פחות מזה אבל זה לא ממש עודד אותו. אמרתי לו 'אוי ואבוי אם תעשה משהו לעצמך. תהיה חזק. יש לך ילדים. אל תעשה שטויות'. לא חשבתי באותם רגעים שהוא עלול לפגוע בעצמו. אולי בגלל שהייתי מפוקס במשפט שהתנהל נגדי".

הופתעת כששמעת שהוא התאבד?
"את האמת ריחמתי עליו. ראיתי שהוא היה נרקומן של תקשורת, מכור לאור הזרקורים. דודו היה בדאון רציני. על הקרשים. ראיתי אדם שכל עולמו חרב עליו. מתוסכל ומיואש מאוד. הוא הכי פחד שמישהו פתח עליו".

לאחר כמה ימים במעצר טופז כתב שני מכתבים – האחד לאביה של שירה מרגלית, העיתונאי דן מרגלית, והשני לד"ר אילן רבינוביץ' שהיה הפסיכולוג שלו - וביקש מהררי להעביר לכלי התקשורת. "אמרתי לדודו שהכי טוב שיקרע את המכתב ויזרוק לפח כך ייראה שהוא לא מסר לי אותו ולא יאשימו אותו בשיבוש הליכי חקירה. לקחתי את המכתב שהוא קרע לשמונה חלקים, חיברתי אותו וביקשתי מאחד השוטרים בתא המעצר דבק לבן כזה. הדבקתי את המכתב. התקשרתי לשלי טפירו שעבדה בערוץ עשר, סיפרתי לה על המכתב, היא התלהבה מאוד. ביקשתי עשרות אלפי שקלים, בסוף ירדנו ל-6,000 שקל. מסרתי את המכתב לעו"ד שהכרתי, היא העבירה את המכתב לשלי ודרכה עבר הכסף תמורתו. בדיעבד היום עשיתי טעות גדולה. המכתב הזה היה שווה היום מאות אלפי שקלים".