מאליק האנטר בן ה-20 מואשם ברצח שלום עמאר, אזרח ישראלי בן 59 שהתגורר בארצות הברית, במתחם דירות יוקרתי בלאס ווגאס בחודש שעבר. על פי כתב האישום, הוא ירה למוות בעמאר כאשר ניסה לשדוד אותו, ומיד לאחר מכן שלח הודעה לשותפו לחדר על כך, מה שהוביל למעצרו שבוע לאחר מכן.

ב-26 בדצמבר עוברי אורח שהבחינו בגופתו של עמאר ירוייה בשני כדורים התקשרו למוקד המשטרתי של מחוז קלארק בנאבדה ודיווחו על המקרה. שוטרים שהגיעו למקום איתרו מארזי מחסניות ליד גופתו, וכן כמות גדולה של כסף מזומן בז'קט שלבש.

עם התפתחות החקירה, התברר כי הקורבן שוחח עם אדם אחר בפייסבוק על קניית מכונית. עמאר הסכים לפגישה על מנת לקנות מכונית בשווי 10,500 דולר בתחנת דלק ליד ביתו, כך מסרה המשטרה. עוד עלה כי בהמשך השיחה בין השניים מסר עמאר את כתובתו לאדם איתו שוחח.

על פי המשטרה, האנטר נקשר לרצח על פי רישומי שיחות טלפון, וכן כי מכונית בבעלותו עונה לתיאור הרכב שעמאר ניסה לקנות לפני שנרצח.

שבוע לאחר הרצח, קצין משטרה הגיע לדירתו של האנטר בעקבות תלונה שלא קשורה לאירוע. "מאליק אמר ששותפו לדירה איים עליו בעקבות ניסיון לפנות אותו מהמקום", מסרה המשטרה, "הוא אפשר לשוטר לעיין בהודעות הטקסט שלו עם שותפו, בין המסרונים בין השניים נכתב גם כי מאליק ירה במישהו שבוע קודם לכן".

יממה לאחר מכן, האנטר נעצר ובחיפוש במכוניתו נמצאו מחסניות תואמות לאלו שנמצאו בזירת הרצח. כמו כן, בחיפוש בטלפון של הנאשם נמצאה כתובת המייל איתה הקורבן שוחח. בנוסף, בהיסטוריית החיפוש שלו נרשמו המילים "לאס וגאס" ו"רצח".

בתחילת החקירה האנטר הכחיש כל מעורבות לרצח, אך בהמשך הודה בניסיון לשדוד את הקורבן יחד עם חבר. "אני יזמתי את השוד", טען, "ניסיתי לירות בו ברגל כדי לפצוע אותו שייתן לנו את הכסף". האנטר מואשם ברצח, קשירת קשר לביצוע שוד וניסיון שוד.