לפני כמה שבועות, באחד מבתי הכלא הגדולים במרכז הארץ, הגיע מידע לסוהרי הביטחון בשב"ס לפיו אסירים נוהגים להחביא דוקרנים וסכינים מאולתרים בתוך ארגזי ירקות המוכנסים למטבחים ולתאים בבתי הכלא.

המידע הגיע לקציני מודיעין בכלא שהורו לסוהרים לבדוק את העניין. כך למשל לאחרונה בדקו הסוהרים בטטה באחד ממטבחי הכלא ונדהמו לגלות שבתוכה הוחבאה סכין מאולתרת.

"בחיים לא היינו מעלים בדעתנו שהם יבריחו סכינים לאגפים בתוך בטטות", ציין גורם בשב"ס, "אבל השיטות של האסירים משתכללות בצורה מדהימה. מדובר בעיקר באסירים המזוהים עם ארגוני פשע וזקוקים כל הזמן לאמצעי לחימה בכלא כדי להגן על עצמם מפני אסירים יריבים ולתקוף".

לאחרונה אף הגיע מידע לקצין מודיעין בכלא במרכז הארץ על החבאת סכינים בתוך חצילים. אחד הסוהרים פתח את החציל וגילה בתוכו את הסכין.

כך קרה גם עם כוסות חד פעמיים שנרכשו בקנטינה בכלא בשרון. בתוך המארז שהכיל עשרות כוסות הוחבאה סכין מטבח גדולה.

"סכינים נחשבים לכלי נשק מסוכן וקטלני", הסביר קצין בשב"ס, "הם הנשק הכי מבוקש ולכן האסירים מנסים במגוון שיטות ודרכים מתוחכמות להבריח אותם לתוך האגפים ולתאים. לא פעם אנחנו מגלים את זה במהלך פשיטות יזומות שאנחנו עורכים על אגפים בבתי כלא גדולים  בסיוע יחידות 'מצדה' ו'דרור' ותופסים אמצעי לחימה רבים מאולתרים".