תושבת רחובות בת ה-70, שעל פי החשד נאנסה אתמול (שבת) על ידי יהונאס מנגיסטאב, תושב העיר כבן 30, חשפה בעדותה במשטרה המתפרסמת כאן לראשונה כיצד הותקפה באכזריות לפנות בוקר של אותו היום.

"זה קרה בשעה חמש בבוקר. אני גרה בדירת קרקע במרכז העיר. מקום שקט. פתאום שמעתי רעשים מהדלת הצדדית של החצר שמובילה לבית", תיארה האישה בעדותה. "ישנתי שינה עמוקה. בגלל הרעשים המוזרים התעוררתי לכיוון המקלחת.  ואז ראיתי גבר שמחטט בארונות וגונב מתוכם תכשיטי זהב שלי. הכניס את התכשיטים לכיס. הוא נראה לי שיכור אבל אני לא בטוחה בזה. צעקתי עליו שייצא מהבית אבל הוא אמר לי לסתום את הפה ושאם אצעק הוא ירצח אותי. הוא היה מפחיד מאוד. אלים".

לדבריה, מנגיסטאב דחף אותה לעבר המיטה, כשהיא ניסתה להתנגד למעשיו הוא חבט בה בחלקים שונים בגופה כדי לנטרל את התנגדותה ואז במשך דקות ארוכות אנס אותה.

"הוא נתן לי אגרופים בכל הגוף. אמר לי שאם אתנגד או  אצעק הוא ייקח סכין וירצח אותי", סיפרה האישה לחוקרים. "פחדתי שירצח אותי. הוא היה בטירוף".

שעתיים לאחר מכן החשוד באונס עוד נותר בדירה ולאחר מכן עזב את המקום עם התכשיטים של האישה כשהוא מזהיר אותה שלא תעז להתלונן עליו במשטרה, כי הוא מכיר את הבית שלה והוא יחזור לרצוח אותה.

כשהוא עזב את הדירה האישה צעקה. אחת השכנות ששמעה צעקות התקשרה למוקד 100.

חוקרי תחנת משטרת רחובות הגיעו למקום ופתחו בסריקות נרחבות לאיתור החשוד באונס. החוקרים גבו ממנה עדות ובמקביל דאגו לפנות אותה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

החוקרים השתמשו באמצעים טכנולוגיים כולל שימוש באיכונים. כעבור שלוש שעות החשוד במעשה נעצר ונלקח לחקירה. מתברר שהוא גר במרחק לא רב מביתה של האישה וידע שהיא ערירית ומתגוררת בגפה כדי לשדוד אותה.

מחקירת המשטרה עולה כי החשוד ריצה עונשי מאסר בגין עבירות רכוש, מין ואלימות ויש לו עבר פלילי עשיר. מהחקירה עולה כי החשוד פרץ לביתה של האישה כשהוא שיכור. הוא הכחיש בחקירתו מכל וכל שאנס אותה.

"אני מכיר אותה הרבה שנים. הכול היה בהסכמה לא אנסתי אותה" , טען החשוד. החוקרים לא מאמינים לגרסתו שכן הראיות בזירה והחבלות על גופה של האישה מעלות חשד כבד מאוד שהוא ביצע את המעשים המיוחסים לו. מעצרו של החשוד באונס הוארך בחמישה ימים בבית משפט השלום בראשון לציון.