היעד לניסיון הרצח הלילה (בין שני לשלישי) בגן האירועים "טרויה" שבאזור התעשייה בני דרום, היו חברים במאפיה הגיאורגית המזוהים עם ראש ארגון הפשע אייל נגר. שניים מהם נפצעו באורח קל-בינוני בקרב יריות שניהלו עם שוטרים שהוזעקו למקום. באירוע נפצע גם שוטר באורח קשה.

סמוך לשעה 1:30, הגיע רעול פנים לגן האירועים כשהוא נוהג בטרקטורון, ביצע ירי לעבר אדם שנכח באירוע, ונמלט מהמקום. שוטרים שהגיעו במהירות לאירוע ניהלו קרב יריות עם אנשים המזוהים עם אייל נגר, שחשבו שהבלשים הם עבריינים שמנסים לפגוע בהם. שוטר מרחב לכיש בן 32 נפצע קשה מהירי, צוות מד"א פינה אותו לבית החולים אסותא עם פציעות חודרות. החשוד שירה לעבר השוטר וחשוד נוסף, כבני 19 ו-24 פונו לבית החולים במצב קל-בינוני ונעצרו להמשך חקירה.

אירוע ירי בלכיש (צילום: דוברות המשטרה)
שוטר נפצע קשה, מצוד אחר החשוד היורה, אירוע ירי באשדוד | צילום: דוברות המשטרה

"אם המשטרה לא הייתה במעקב אחריהם זה היה נגמר אחרת", הדגיש קצין בכיר במחוז דרום במשטרה, "התערבות הבלשים סיכלה רצח כפול".

בשעה זו עורכים בלשי ימ"ר לכיש מצוד אחר החשוד המרכזי, רעול הפנים שנמלט מהזירה בטרקטורון. ההערכה היא שהוא קיבל כמה עשרות אלפי דולרים לבצע את המשימה שנכשלה. "זה היה מעקב של כמה ימים, הוא קיבל מודיעין טוב ממי שהזמין את הרצח", ציין גורם במשטרה, "גם השימוש בטרקטורון היה כדי למנוע את תפיסתו. הוא חיכה לרגע הנכון שאין אנשים סביבם ואז ירה".

אירוע ירי בלכיש (צילום: דוברות המשטרה)
אירוע ירי בלכיש | צילום: דוברות המשטרה
אייל נגר (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המצולמים)
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המצולמים

בחודשים האחרונים מתנהלת מלחמת שליטה בין עבריינים על העיר אשדוד במהלכה אירעו כבר כמה ניסיונות חיסול בין עבריינים. במסגרת פעילות המשטרה לסיכול רצף האירועים בעיר נעצרו באחרונה נגר וכמה מאנשיו בחשד למעורבות, אך שוחררו כעבור כמה ימים. נגר הורחק לשבוע מהעיר. "הוא והמאפיה הגיאורגית רוצים לשלוט בעיר, אבל יש אנשים שנלחמים בהם", ציין גורם המעורה בפרטים, "הם החליטו לפגוע באייל, המזל שלו הוא שיש לו גב מעמוס ואופיר לביא".

אשדוד נחשבת לעיר שמושכת עבריינים, גם כאלו שמזוהים עם ראש ארגון הפשע שלום דומרני. "יש בה הרבה מאוד כסף, ועבריינים רוצים 'לנגוס' שטחים ממנה", מסביר גורם במשטרה, "זה יוצר התנגשויות וחיכוכים".