יובל אוחיון בן 37, עבריין עם 11 הרשעות ו-22 תיקים פליליים מנשר, מואשם שבשנים האחרונות הוא הטיל אימה על תושבי העיר, באמצעות הצתת עצים, פחי אשפה, מכלי מחזור, כלי רכב ומבנים.

במשטרה טוענים שהוא נהג לשוטט בלילות ברחובות העיר, להצית מגבות ספוגות בדלק ולגרום לדליקות שהסבו נזק רב.

החוקרים כינו את גל ההצתות שביצע אוחיון "טרור הצתות" והקימו צוות חקירה מיוחד בניסיון לאתר את הפירומן. אוחיון, הצליח פעם אחר פעם לתעתע בשוטרי תחנת זבולון והעסיק מסביב לשעון את לוחמי האש. הנזק שגרם נאמד בכמה מיליוני שקלים.

לאחר מעקבים ממושכים אוחיון נעצר ליממה אבל שוחרר לאחר שהחוקרים לא הצליחו להוכיח שהוא הפירומן. מספר פעמים הוא נעצר בגין איומים על פקחי העירייה ותושבים שיצית את רכביהם ובתיהם. כתב אישום הוגש נגדו, אך הוא שוחרר ממעצר מספר שבועות לאחר מכן. על החוקר בתחנה איים אוחיון: "אני עוד יומיים-שלושה משתחרר ונשר שוב תבער, אתם לא תעצרו אותי".

הרכבים שעלו באש בנשר
הרכב שעלה באש בנשר

לפני כשלושה שבועות אוחיון שוב חזר על פי החשד להבעיר את העיר. הוא יצא בשעת לילה מאוחרת מביתו, שבר חלון של מכונית מזדה והצית אותה. מכונית נוספת שהייתה במקום עלתה באש. מצלמה שהוצבה בבניין מגורים סמוך תיעדה אותו בשעת מעשה. 

חוקרי תחנת משטרת נשר פתחו בחקירה במהלכה עצרו את אוחיון. אוחיון הכחיש מכל וכל את החשדות נגדו ושוב שוחרר כעבור כמה ימים. 

רכב שעלה באש בנשר
רכב נוסף שהוצת בעיר

החוקרים לא ויתרו והצליחו להשיג את ראיית הזהב נגדו: מתברר שהוא הותיר טביעת אצבע שלו על דלת המכונית. בעקבות מציאת טביעת האצבע, הפרקליטות במחוז חיפה הגישה נגדו כתב אישום חמור בגין העבירות שביצע.