"כוכב" חדש בשמי הפשע הישראלי:  אקדח זיקוקים תמים לכאורה למראה הפך בשבועות האחרונים לכלי נשק קטלני שמשמש לא מעט מארגוני הפשיעה הבולטים בישראל.

אותו אקדח זיקוקים פשוט, כך מתברר, שודרג על ידי עבריינים המתמחים בתחום החבלה שחלקם אף שירתו ביחידות קרביות לאקדחי 9 מ"מ קטלניים ביותר. "ארגוני הפשיעה שכרו מומחים לכלי נשק, רובם חיילים ששירתו ביחידות מובחרות, והם אלה שסייעו להם לשדרג את אקדחי הזיקוקים והגז לאקדח 9 מ"מ", מגלה גורם בכיר במשטרה, ומספר שחלק מהעבריינים מכנים את האקדח הקטלני בכינוי "הדרדס". "זה כי הוא קטן, קטלני ויעיל כמו הדרדסים", מסביר עבריין ותיק.

"בגלל הקושי שלהם להשיג אקדחי יריחו או גלוק, הם הצטיידו באקדחים זולים שקל מאוד להשיג בשוק אמצעי הלחימה בישראל ופיתחו אקדח חדש לחלוטין. הם פירקו את אקדחי הזיקוקים והגז, הכניסו בתוכם חלקים של אקדח רגיל והוא הפך לנשק קטלני לכל דבר ועניין", מוסיף אותו גורם משטרתי.

האקדחים החדשים, כך על פי החשד, מגיעים עם מחסנית של שישה כדורים, ומתברר שישנם קרוב ל-2,000 אקדחים משודרגים שמסתובבים בין עברייני ישראל, כשמחירם בשוק אמצעי הלחימה הלא חוקי בישראל נע בין 1,500 ל-3,500 שקלים.

עוד מתברר כי בשבועות האחרונים משטרת ישראל תפסה במהלך פשיטות על בתיהם של סוחרי סמים וחיילים בארגוני פשיעה כמה אקדחים מסוג זה יחד עם עשרות מחסניות ומאות כדורים.

"זו טיפה בים. יש המון אקדחים כאלה שמסתובבים אצל עבריינים בכירים או זוטרים, ובחלק מהם השתמשו בשנים האחרונות לחיסולים של עבריינים במרכז הארץ, אזור חיפה ובשרון", מספר ל-mako  עבריין תושב מרכז הארץ שמתמחה בסחר ומכירת אקדחי זיקוקים.