פרשת השחיתות שנחשפה הבוקר (שני) בעיריית תל אביב גילתה כיצד עובדים בחברות ניקיון המספקות שירותים למחלקת התברואה בעיריית תל אביב פעלו לקידום ענייניהם בעירייה, בין היתר בהטיית מכרזים, מתן שוחד וטובות הנאה לעובדי אגף התברואה בעירייה ומקורביהם, בתמורה לזכייה במכרזים. מחקירת רשות המסים והמשטרה עולה כי אותן חברות ניקיון הפיצו וקיזזו חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מאות מיליוני שקלים וגרפו לכיסם עשרות מיליוני שקלים.

אחד החשודים בפרשת השחיתות בעיריית תל אביב נעצר לפני כ-12 שנה בפרשה דומה. החשד התייחס אז להטיית מכרזים לטובת ארגון הפשע של משפחת מוסלי . הטיית המכרזים אפשרה לאנשי ארגון הפשע להשתלט על שטחים ציבוריים ולקבל זיכיונות מכירה באתרים כמו גני יהושע ומרכזי ספורט שבבעלות העירייה. אותו בכיר נעצר יחד עם בכיר אחר בעירייה. 

בעיתון הארץ פורסם שאחד העצורים באותה פרשה היה מקורב מאוד לראש העירייה, רון חולדאי. באותם שטחים העבריינים הקימו מגרשי חנייה, דוכני רוכלות, מוסכים ועוד. "הם ניצלו את הידע שלהם לאפשר לארגון פשע דריסת רגל בעירייה", טען גורם במשטרה.

פשיטת המשטרה
הפשיטה המשטרתית

הפרשה לא הבשילה להגשת כתב אישום, למרות הראיות שהיו בידי החוקרים. הפעם, כאמור, שוב נעצר הבכיר בגין חשדות דומים. חשוד נוסף שנעצר הבוקר כיהן בתפקיד בכיר ברשות מקומית במרכז הארץ, פרש ממנה, והקים חברה פרטית בתחום התברואה והניקיון.  לפני כחמש שנים החשוד זכה במכרז של העירייה בסכום של כ-50 מיליון שקל. לפני יותר מעשור הוא נחקר במשטרה וחמק למזלו מכתב אישום בפרשה דומה.

חוקרי היחידה הכלכלית בלהב 433 יחד עם רשות המיסים עצרו הבוקר את 13 החשודים, בהם אותו בכיר. בין העצורים עובדי אגף התברואה ומעורבים נוספים המזוהים על פי החשד עם ארגון הפשע של משפחת מוסלי וארגון הפשע של משפחת טורק. 

הפשיטה המשטרתית
הפשיטה המשטרתית

על פי החשד המעורבים גרפו לכיסיהם עשרות מיליוני שקלים כשהם חשודים בהפצת חשבוניות פיקטיביות במאות מיליוני שקלים. עצור נוסף עבד בעבר באגף התברואה של עיריית תל אביב.

"העובדה שארגוני פשע חודרים לרשויות מקומיות מדאיגה מאוד. עובדים בכירים שחלקם עובדים בעיריות או כאלה שפרשו מהן עובדים בשליחות ארגוני פשע. הם מקימים לעצמם חברות קש בחסות אותם ארגונים וזוכים במכרזים עקב הקרבה שלהם לאותם בכירים שעבדו איתם", טוען בכיר במשטרה.

החשודים נלקחו לחקירה במשרדי להב 433 בהמשך היום יובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב.