בית משפט השלום בבאר שבע התערב לאחרונה בסיפור גירושים מכוער של בני זוג מהדרום, לאחר שהאישה טענה ששני חבריו הטובים של בעלה סיממו ואנסו אותה. הבעל מצדו הטיח באשתו שבגדה בו עם השניים וישלם על כך ביוקר לאחר שתבעו אותו תביעת דיבה.

מדובר בשלושה חברים טובים, כיום בשנות השלושים לחייהם: יואב (הבעל, שם בדוי) ושני האחים, ניר ואיתן (שמות בדויים). הם הכירו במהלך שירותם הצבאי. השלושה מתגוררים באחד הישובים בדרום הארץ. הם נהגו לבלות ביחד, לחגוג במסיבות ובאירועים משפחתיים.

לפני כחמש שנים יואב נישא להילה (שם בדוי) וכמובן שהאחים החברים הטובים ניר ואיתן הוזמנו וחגגו איתו. שנתיים לאחר החתונה נולדה לבני הזוג ילדה. לידת הבת הייתה אמורה להפוך אותם להורים מאושרים אבל לא לאורך זמן רב. זמן קצר לאחר לידת הבת נישואיהם עלו על שרטון.

באחד הימים יואב ניהל ויכוח סוער עם הילה והטיח בה שהיא בוגדת בו עם חברו הטוב ניר. הילה הכחישה את הטענה ולבקשת יואב בעלה דאז עברה בדיקת פוליגרף ונמצאה דוברת אמת.

יואב לא הסתפק בכך. הוא טען שלפני שנישאו היא בגדה בו עם ניר חברו במסיבה ביתית של חברים. הוא התקשר לניר ובירר האם הילה אכן בגדה בו באותה תקופה.

"הוא סיפר לי שהוא בהליכי גירושין והוא רוצה להוכיח אשתו לא אמינה. העובדה שהוא יוכיח שהיא בגדה תעזור לו להפחית את דמי המזונות שהוא צריך לשלם לה", שחזר איתן בכתב התביעה שהגיש נגד הבעל. "אמרתי לו שלא קרה שום דבר ביני לבין הילה".

יואב והילה ניגשו לתחנת המשטרה במקום מגוריהם. הילה טענה שבמהלך מסיבה שהייתה בבית של אחד מחבריהם, שמו לה טיפות של סם אונס בכוס של משקה וודקה. בנוסף היא טענה שהאחים ניר ואיתן, חבריו הטובים של בעלה, אנסו אותה לאחר שאיבדה את הכרתה.

"אחד מהם שם לי טיפות של סם אונס וטיפות חשק והם אנסו אותי", טענה הילה בתלונה שהגישה נגד האחים בתחנת המשטרה. לדבריה, זמן קצר לאחר מכן שנאנסה היא התעלפה. שוטרים שהגיעו לדירה ביקשו לבדוק אם אכן נתנו להילה סם אונס. יואב, שהיה חבר שלה באותו זמן ולימים בעלה ממנו התגרשה, סירב לבדיקה מחשש שיסבך את האחים בטעות.

"בהמשך שמעתי את הילה צועקת מהחדר אבל לא הצלחתי לפתוח את הדלת", סיפר יואב לחוקרי המשטרה. "שמעת את אחד האחים צועק: 'שים לה משהו בפה תשתיק אותה'. הם נשארו עשר דקות בחדר והלכו. שאלתי את הילה מה קרה אז היא אמרה שישנה ולא זוכרת כלום. חשבתי שדיימנתי את הדברים ולא הבנתי נכון".

לדבריו, זמן קצר לפני שהציע נישואין  להילה, הוא שאל אותה על אירועי אותו ערב אבל היא נשבעה לו שלא היה כלום. שבועיים לפני החתונה, בעת שחילק הזמנות לחתונה, אחד מחבריו הטובים סיפר לו שהילה בגדה בו עם ניר באותה מסיבה.

ההקלטה שחשפה הכל

בעקבות התלונה של יואב והילה במשטרה, האחים ניר ואיתן זומנו לחקירה באזהרה. הם נחקרו בחשד לעבירות של בעילה שלא בהסכמה חופשית (אונס). השניים הכחישו את החשדות נגדם וטענו ששום דבר לא קרה באותו הערב ולא הכניסו שום טיפות אונס או חשק לכוס של הילה או של יואב.

"הכול זה אגדה. המצאה", טענו האחים. "הם מנסים להרוס לנו את החיים. לא היה ולא נברא. לא היינו איתה בשום חדר". ניר חשף בפני החוקרים כי יואב רקם מזימה להמציא שהוא ואחיו אנסו את אשתו בגלל שהיו בהליכי גירושין: "יואב והילה היו בהליכי גירושין והוא רצה להוכיח שאשתו לא אמינה ושבגדה בו בשביל לא לשלם לה מזונות ולכן הוא פנה לאחי איתן".

זמן קצר לאחר שהאחים נחקרו, הילה הגיעה לתחנת המשטרה ובהמשך פנתה לפרקליטות וביקש לבטל את התלונה נגד האחים. היא סיפרה שבעלה נוכל ושקרן, שהיא נפלה למלכודת השקרים שלו ושהוא תכנן הכל. היא ביקשה שלא יירשם לאחים שום רישום פלילי וטענה שלא היה אונס ולא סם אונס.

"אני חושבת שבעלי המציא את כל הסיפור כי גיליתי בכמה מקרים שהוא משקר לי", ציינה הילה בפנייתה למשטרה לבטל את התלונה. בידי החוקרים הייתה קלטת שבה הבעל נשמע מנסה לשכנע את חברו איתן לספר לו שאכן אנס את אשתו ושהיא בגדה בו טרם נישואיהם. בסופו של דבר המשטרה, בעצת הפרקליטות שבחנה את העניין לעומק, קבעה שיש לסגור את התיק נגד האחים בנימוק של העדר אשמה. 

לפני כשלוש שנים יואב והילה התגרשו, אבל האחים ששמם הוכתם על לא עוול בכפם לא ויתרו. הגישו באמצעות פרקליטתם תביעה לשון הרעה נגד יואב לבית המשפט השלום בבאר שבע בגין פגיעה בשמם הטוב והגשת תלונה כוזבת נגדם. הם דרשו מבית המשפט לחייב אותו לפצות אותם על העוול הגדול שגרם להם, שכלל חקירות במשטרה.

"לא אנסנו את אשתו ולא סיממנו אותה. זה פרסום שקרי שפגע בנו קשות. עברנו מסכת השפלה במשטרה של לקיחת טביעות אצבע ודי.אנ.אי כאילו אנחנו עבריינים", טענו האחים, "יכולנו בגללו לשבת בטעות עשר שנים בכלא".

יואב הודה בבית המשפט שאכן אמר את הדברים אבל שלא מדובר בלשון הרע. הוא הכחיש שהגיש תלונה נגד האחים אלא הילה גרושתו היא זו שהגישה. לטענתו הוא ניסה להגיע לחקר האמת וכל התנהלותו היא בגדר תום לב.

במהלך המשפט השופטת הציעה לצדדים להגיש להסכם פשרה אבל הניסיון נכשל. השופטת פסקה כי יואב יפצה את שני האחים בסכום של 95 אלף שקלף כולל הוצאות משפט, שכן היה מדובר בתלונה שקרית.