סוכלה הברחת ענק מקולומביה בשווי של כ-100 מיליון שקל: מדובר בעשרות קילוגרמים של קוקאין, כחצי טון של סם מסוג 'אמ.די.אס'  ועוד 140 ליטר של סם נוזלי. זו כמות סם עצומה שהייתה צריכה להגיע לישראל כבר במהלך השבועות הקרובים על ידי רשת ההברחה ועבריינים שהופעלו באמצעותה.

עבריינים בארגוני פשע בארץ מימנו את הברחת הענק הזו שבה השקיעו כמה מיליוני דולרים שהועברו לקרטל הסמים בקולומביה. חלק מהסם היה אמור להיות מוברח דרך כמה מדינות לארץ באמצעות בלדרים ומכולות באוניות.

בימים האחרונים הגיע מידע מודיעיני לבלשי היחידה המרכזית במחוז מרכז על תכנית ההברחה. חוקרי ימ"ר מרכז בשיתוף המחלקה לתפקידים מיוחדים באגף חקירות ומודיעין של משטרת ישראל ומשטרת קולומביה פתחו בחקירה סמויה כדי לאתר את החשודים בהברחה ואת הסמים.

רשויות האכיפה בקולומביה הצליחו לאתר את הסמים ואת העבריינים המקומיים החברים בקרטל סמים רגע לפני שיגור הסם בכמה משלוחים לישראל. החשד הוא שעבריינים מארגוני פשע ממרכז הארץ הם אלה שתכננו את ההברחה ושילמו עליה.

הסמים הוחרמו על ידי משטרת קולומביה והוגשו כתבי אישום נגד החשודים שתכננו את ההברחה לישראל. מדובר באחת ההברחות הגדולות ביותר שהיו אמורות להגיע לישראל וסוכלה ברגע האחרון.

"ארגוני פשע בישראל מימנו את ההברחה בכמה מיליוני דולרים והם היו אמורים להרוויח יותר מ-100 מיליון שקל", חשף גורם במשטרה. מפקד מחוז מרכז, ניצב אבי ביטון שיבח את שוטרי ימ"ר מרכז על סיכול ההברחה.