שוטרי תחנת משטרת ראשון לציון הסכימו היום בבית המשפט השלום בעיר לשחרר את מ', המטרידן המסוכן שנעצר שלוש פעמים בשבועיים האחרונים בגין חשד להטרדות מיניות של ילדות וצעירות בקניונים, ברחובות ובאוטובוסים כשהוא מבצע בפניהם מעשים מגונים.

בני משפחתו של מ' סירבו לחתום עליו ערבות והמשטרה הסכימה לשחררו בערבות עצמית, בתנאי שלא יתקרב במשך 30 יום למקומות ציבוריים ותחבורה ציבורית כולל פארקים. בנוסף אסרו עליו להיות בקשר ישיר או עקיף עם המתלוננות במשך 60 יום.

מסמך השחרור של המטרידן מראשון לציון
מסמך השחרור של המטרידן מראשון לציון

הפרשה, שנחשפה לראשונה ב-mako, עוררה סערה גדולה כאשר שתי נערות תפסו בשבוע שעבר את מ' בעת שהטריד ילדות בקניון הסינמה סיטי בראשון לציון. שלשום נעצר מחדש כאשר ביצע מעשים מגונים באוטובוס בפני נערה וכאמור שוב שוחרר היום.

בחור בקניון (צילום: ש' ול')
בחור בקניון | צילום: ש' ול'

ההחלטה התמוהה של המשטרה מעוררת זעם רב בקרב הורי ילדות בעיר, בעיקר בגלל החשש שמ' יחזור שוב לסורו ועלול לתקוף מינית ילדות.

"האדם הזה מקומו במוסד סגור. כל שנייה שהוא חופשי הוא פצצה מתקתקת, סכנה לילדות ולנערות. הוא כמו דלת מסתובבת נעצר, משתחרר ושוב חוזר על מעשיו וגורם לטראומה קשה לאותן ילדות. זו החלטה אומללה מאוד", זועמת נ' תושבת העיר, "המשטרה מפקירה את הילדות שלנו לגבר מסוכן ביותר ולא נשתוק על כך".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: מיד עם קבלת הדיווחים אודות האירועים השונים, המשטרה פתחה בחקירות שמנוהלות בימים אלו, ביסודיות וברגישות הנדרשת בשל אופי העבירות. במהלך החקירות, בוצעו מגוון פעולות לרבות גביית עדויות ומעצר חשוד. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי נמשיך לחקור במטרה להגיע לחקר האמת.