א' (45) תושב באר שבע, הוא עבריין רכוש שמוכר היטב למשטרה עם חיבה יוצאת דופן לחלונות ראווה. במשך השנים התברר שברגע שא' נתקל בחלון ראווה שמוצא חן בעיניו, הוא לא מהסס ופורץ אותו תוך פחות מדקה, נכנס לתוך שטח החנות ומרוקן אותה ממזומנים.

"הוא גילה פטנט פשוט באמצעותו אפשר להיכנס תוך שניות בודדות לכל חנות שהוא רוצה ובלי מאמץ גדול. זה מדהים עד כמה הוא היה עושה את זה במהירות ובלי מאמץ", מסביר קצין משטרה שמעורה היטב בפרטים.

על פי החשד, א' נהג להגיע לחנויות כשתיק גדול על גבו, ואת מכוניתו החנה באחד הרחובות סמוכים. אלא שלמרות שהיה בטוח שהוא נזהר ונשמר, מתברר שא' לא נהג לכסות את פניו שנותרו גלויות מול מצלמות האבטחה, ואלו תיעדו את פניו ולאחר מכן הובילו למעצרו.

א' נהג לחטט ולגנוב בכל החנויות הממוקמות במרכזי קניות בעיר הדרומית, והעלים מהן בעיקר כסף מזומן. לעיתים הוא היה עוזב את המקום עם שלל של כמה מאות שקלים ובמקרים אחרים גם עם כמה אלפים. "זה היה קל מאוד ולא הייתי צריך בכלל להתאמץ. הייתי פשוט מושך את הדלת ונכנס פנימה", שיחזר א' בחקירתו במשטרה.

כך למשל לפני כמה שבועות א' "נדלק" על מסעדה עם "חלון ראווה מושך" לדבריו, המתמחה במכירת המבורגרים. הוא משך את דלת הכניסה, הגיע ישירות לקופה, ונעלם מהמקום תוך דקות עם 500 שקלים במזומן. במקרה אחר, הוא גילה שהקופה בחנות אליה פרץ ריקה והסתפק במטבעות הרבים שהיו בקופות הצדקה במקום.

"הוא הרס לי את החנות", סיפרה בעלת חנות אופנה ממנה גנב א' כמה אלפי שקלים ושלוש קופות צדקה. "לא מספיק הקורונה הרסה לנו את הפרנסה ועכשיו גם הפורץ הזה הגיע ופגע בנו קשות".

חוקרי משטרת באר שבע קיבלו תלונות רבות על הפורץ, ואחרי שעברו על כל סרטוני האבטחה הם נדהמו לגלות באיזו קלות הוא נכנס לחנויות מבלי אפילו לפרוץ לתוכן אלא רק על ידי פתיחת הדלת שלא ננעלה כראוי.

החוקרים הצליחו לאתר את א' ועצרו אותו לחקירה, אז גילו שאת הכספים שגנב מהחנויות הספיק לבזבז ולכסות חלק מהחובות שלו, ולשכת התביעות במשטרת מרחב הנגב הגישה נגדו כתב אישום בגין עבירות של פריצה וגניבה, וגזר דינו צפוי להינתן בקרוב.