התפתחות בפרשת רצח הקבלן ויזם הנדל"ן ניסים אסייג בראשון לציון: שני קרובי משפחה של הקבלן שהיו עצורים במשך שבוע שוחררו היום (חמישי) על ידי בית המשפט לאחר שהחקירה בעניינם הסתיימה. השניים, שחשודים בסיוע לחשוד ברצח רוני לוי לאחר שנמלט מהזירה, שוחררו בתנאים מגבילים. הם ישהו במעצר בית במשך שמונה ימים ונאסר עליהם ליצור כל קשר עם מעורבים בפרשה בצורה ישירה או עקיפה.

במשטרה ובפרקליטות שוקלים האם להגיש נגדם כתבי אישום בפרשה. נכון לעכשיו יש ראיות נגדם לביצוע החשדות המיוחסים להם.

בעניינו של החשוד ברצח רוני לוי, קרוב משפחה נוסף של אסייג, נחשף כי החוקרים לקחו את נעליו של לוי לבדיקה לאחר שעלה חשד שהוא נעל באותן בזירת הרצח וגם בזמן מעצרו בעת שטייל ברחוב באשדוד.

החוקר ביקש להאריך את מעצרו של לוי ב-13 ימים בנימוק שהחקירה לא מוצתה. הוא ציין שיש בדיקות רבות שנעשות בעניין הירי. מהחקירה עלה כי לוי ירה לעבר אסייג מספר כדורים והנושא נמצא בבדיקת המעבדה לזיהוי פלילי.

החוקר סירב להשיב לשאלת סנגורו של לוי, עו"ד נס בן נתן, האם זיהו את לוי בסרטון שתיעד את הרצח. ל-mako נודע כי בני משפחה התבקשו על ידי המשטרה לזהות את לוי בתיעוד. המכונית ממנה ירד לוי זוהתה על יד החוקרים ובני המשפחה. לוי עצמו שומר על זכות השתיקה ולא עונה לשאלות החוקרים.

ניסים אסייג ז"ל (צילום: לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים)
צילום: לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים

החוקר סירב לחשוף את הרקע לרצח אבל ההערכה היא שמדובר בסכסוך כספי שהיה בין השניים בנוגע לאי החזרת הלוואה. החוקרים טוענים כי בידיהם ראיית זהב המפלילה על פי החשד את לוי. בנוסף לאיכון שנעשה לטלפון הסלולרי שלו, ישנן עדויות שנגנבו מבני משפחה וראיות פורנזיות נוספות שנשלחו לבדיקה.

נכון לעכשיו האקדח בו בוצע הרצח לא אותר וכך גם המכונית שתועדה בסרטון. לדברי עו"ד בן נתן, לוי עצור מזה שבוע ימים מבלי שנשאל שאלות הנוגעות לאירוע. הוא ביקש לשחרר אותו ממעצר מאחר שלא הוכח שהוא ביצע את הרצח.

השופט יוני לבני קבע כי הראיות נגד לוי התחזקו מאז הדיון הקודם והאריך את מעצרו בשבעה ימים. השופט הורה למשטרה לסיים את החקירה בהקדם וקבע שכבר בדיון הבא החוקרים יצטרכו להגיש הצהרת תובע, בקשה לשחרור או הגשת כתב אישום.