"גיל מפרג מבלה את ימיו במיטה, שוכב ולא עושה כלום": כך מתאר את שגרת יומו פרקליטו של הישראלי שמרצה עונש מאסר עולם בארגנטינה בגין רציחתן של אמו ודודתו ב-2019. הסנגור, מקסימיליאנו לגראן, חשף בבית המשפט בסוף השבוע כי לפרג יש בת זוג שמעוניינת להביא עמו ילד. שמה של בת הזוג הוא ורוניקה וגם היא סובלת מהפרעה נפשית.

"האהבה לבעלי חיים שאיחדה אותם השתנתה במהלך החודשים למערכת יחסים סנטימנטלית. הם רוצים להביא ילד לעולם באמצעות הפריה חוץ גופית", אמר לגראן על מערכת היחסים החדשה של פרג, המכונה בארגנטינה "איש החתול", משום שהוא תופס את עצמו כחתול בשל בעיותיו הנפשיות.

בקשר למצבו הפסיכיאטרי של פרג, ציין עורך הדין כי למרות שמרשו עדיין מחשיב את עצמו כחתול, אך עם התרופות האנטי-פסיכוטיות והסיוע המקצועי שהוא מקבל, מצבו משתפר לעומת התמונה הקלינית שלו שהוצגה בבית המשפט בעבר. נכון שלרגע זה פרג עדיין מאושפז במרפאה פסיכיאטרית תחת טיפול תרופתי ובסיוע מקצועי תמידי.

"לפרג אין תרופה", העיר עורך דינו. לאחר מכן הסביר שהפרפרניה, המחלה שהישראלי סובל ממנה, היא סוג של פתולוגיה פסיכיאטרית ש"מאפשרת (למטופל) חיים מקבילים ונורמליים". פרפניה היא פרנויה, הפרעה נפשית שמתפתחת עם הזקנה, הבאה לידי ביטוי בכך שהסובל ממנה מאמין שרודפים אותו ומנסים להרע לו. 

לילי פרג ופרחיה סרוסי (צילום: GettyImages-STR)
לילי פרג ופרחיה סרוסי ז"ל | צילום: GettyImages-STR

הרצח הכפול שבגינו נשלח פרג למאסר עולם התרחש בשנת 2019, אז דיווח לרשויות בארגנטינה כי אמו ודודתו, לילי פרג ופרחיה סרוסי, שהגיעו לבקרו מישראל, נעלמו במפתיע. לאחר חקירה אינטנסיבית של המשטרה המקומית, ובעזרתם של כלבי הרחה, מצאו השוטרים את גופותיהן של השתיים קבורות במתחם המגורים המוזנח בו התגורר פרג, והוא נעצר במקום בחשד לרצח.

מאז ניסה פרג כמה וכמה פעמים להוכיח כי הוא אינו שפוי וכלל לא היה מודע למעשיו בזמן הרצח של אמו ואחותו. בין שלל המקרים השונים בהם ניסה "להציג את אי שפיותו" זכורים בעיקר המקרים בהם עשה על עצמו את צרכיו בבית המשפט, סולק מדיון בעניינו לאחר שצרח ויילל מול השופט וטען כי "חתול אפור בן 500 שנה שומר עליו בתוך הכלא". כאמור בימים אלה הוא אינו שוהה בבית הכלא אלא במרפאה פסיכיאטרית עד להחלטה שונה של בית המשפט.