חוקרי משטרת באר שבע מנהלים משעות הבוקר מצוד רחב היקף אחרי שלושה צעירים בדואים שעל פי החשד שדדו באכזריות צעיר מבאר שבע שהיה במכונית עם חברתו.

זה קרה הלילה סמוך לשעה אחת. אגם, חייל משוחרר תושב באר שבע ישב עם חברתו במכוניתו בחנייה בבאר שבע. לפתע הגיעו למקום שלושה רעולי פנים, ככול הנראה בני הפזורה הבדואית, כשהם חמושים במצ'טות והצמידו לו סכין לבטן.

אביב אגם (צילום: מתוך הפייסבוק  של אביב אגם)
אביב אגם | צילום: מתוך הפייסבוק של אביב אגם

"שלוש דמויות רעולות פנים עם מבטא ערבי חמושים בסכינים ומצ'טות פתחו את דלת רכבי במהירות והצמידו לי סכין לבטני. הם גרמו לי להתחנן על חיי", כתב אביב בפוסט שפרסם ברשת החברתית.

לדבריו, הם פקדו עליו להוריד את מכנסיו ונעליו ולקחו את המכשירים הניידים שהיו ברשותם כדי שלא ינסו להימלט ולהזעיק עזרה. אגם, ששירת ביחידה מובחרת בצבא, חש חסר אונים לנוכח האירוע הקשה. "אני משתף את הסיפור של הלילה מרצון לשים סוף לאלימות הגוברת בעירנו. איני יכול להרגיש בטוח ברחובות העיר שלי ובמדינה שלי. רכושי הוא חלק קטן באירוע הזה. זו הייתה סכנה חיים ממשית ומהר יכול להיות זה כל ילד או ילדה, אח או אחות שלכם ושלי".

אגם, הגיש תלונה במשטרת באר שבע במשך כמה שעות ארוכות. "עברתי טראומה קשה מאוד. מזל שנשארתי בחיים. הם יכלו לדקור אותי", סיפר אדם לחוקרים.

במשטרת באר שבע מתייחסים בחומרה רבה מקרה ועל כן הוקם צוות חקירה מיוחד בניסיון לאתר את החשודים. "נערכו סריקות בשטח והמקרה נחקר. זו אירוע מורכב מאוד ונערך מצוד כדי לאתר את החשודים במעשה", ציינו במשטרת באר שבע.

בעקבות האירוע שיגר הבוקר ראש עירית באר שבע, רוביק דנילוביץ', מכתב לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה, בו הוא טוען כי "בני מיעוטים מטילים אימה על תושבי באר שבע והנגב". לדבריו, "אנו עדין לחציית קווים אדומים ולהשתוללות ברוטלית במקרי אלימות והפשיעה בקרב בני מיעוטים".

המכתב של דנילוביץ' לשר אוחנה
המכתב של דנילוביץ' לשר אוחנה

דנילוביץ' מבקש בהמשך מכתבו להיפגש עם השר אוחנה ומוסיף כי "כראש עיר, אינני יכול להשלים עם תופעה חמורה שכזו אשר פוגעת בביטחונם האישי של תושבי המטרופולין. כנופיות של בריונים חסרי רסן מכתימות ציבור שלם מקרב האוכלוסייה הבדואית בנגב, שרובה המכריע חיה לצידנו בשותפות מלאה במגוון תחומי חיים".