חוקרי משטרת מרחב הירקון חוקרים בימים האחרונים חשד לפיו עבריינים זרקו רימון לעבר בית בתל אביב בו מתגוררת גרושתו של עורך דין פלילי מוכר. הרימון התפוצץ ובנס איש לא נפגע. אלמונים שהגיעו לבניין בלילה שבין שני לשלישי זרקו את הרימון ונמלטו מהמקום.

שוטרים ממרחב ירקון הגיעו לזירת האירוע ופתחו בחקירה בניסיון לאתר את החשודים. החוקרים תשאלו את השכנים בבניין ואז נודע להם שמתגוררת בו גרושתו של עורך הדין הידוע.

נבדק החשד שהרימון היה מיועד לעורך הדין שהתגורר בבניין עד לפני כמה שבועות ועזב לגור במקום אחר בתל אביב. אחד מכיווני החקירה הוא שאחד מלקוחותיו לא היה מרוצה או הסתכסך עמו ורצה להעביר מסר של הפחדה. החוקרים גבו עדויות משכנים ולקחו מצלמות אבטחה מהמקום.

"מדובר בעורך דין פלילי שייצג את בכירי העבריינים בישראל",  ציין גורם במשטרה. "אנחנו בודקים את כל הכיוונים, כולל לקוחות שאיימו עליו או שהוא חש מאוים מאחד מהם. זה לא נראה מקרי נכון לעכשיו. כלומר לא הייתה כוונה לפגוע בדייר אחר. ייתכן מאוד שהעבריינים לא ידעו שהוא כבר לא גר בבניין".

החוקרים תשאלו את עורך הדין עצמו מי יכול היה לזרוק את הרימון אבל הוא ציין כי לא חש מאוים ואין לו שמץ של מושג מי יכול לעשות את זה. לפני כמה שבועות עורך הדין עצמו הצהיר בבית המשפט בפני שופטים בכירים באחד מתיקי הדגל של הפרקליטות כי הוא חושש לחייו.

"אני מבקש מבית המשפט שלא יחליט החלטות שקשורות לחיים שלי או של הילדים שלי. גם למישהו מהפרקליטות פוצצו את המכונית. עליי לא ישימו שמירה", הדגיש בפני בית המשפט. נכון לעכשיו טרם נעצרו חשודים במעשה.