אחד הרחובות המרכזיים באשדוד, לפני כשבועיים: אשתו של עבריין בכיר המוכר למשטרה נסעה במכוניתה כשהיא לבדה ברכב ובמהלך הנסיעה החלה לשמוע רעש נקישה מוזר שהגיע מאזור המנוע. "כשיצאתי מהמכונית התכופפתי וראיתי מתחת לרכבב חוטים ועוד משהו מוזר בצורה של מטען", סיפרה האישה לשוטרים שהוזעקו לזירת האירוע.

מיד לאחר הגעתם למקום הזעיקו השוטרים את חבלני תחנת משטרת אשדוד שהגיעו לזירה וסגרו אותה הרמטית. החבלנים בדקו את המכונית וגילו מתחתיה מטען במשקל של קילוגרם, ורק אחרי דקות ארוכות של עבודה הם הצליחו לנטרל אותו. "זה היה מטען קטלני מאוד שאם היה מופעל במהלך הנסיעה היה גורם לפציעתה ואולי אפילו למותה של האישה. יש לה מזל גדול שהיא יצאה מהמכונית רגע לפני", ציין גורם במשטרה.

על פי החשד של חבלני המשטרה, המטען היה אמור להיות מופעל על ידי טיימר משוכלל, ומיד לאחר נטרולו החלו חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש בפיקודו של ג'יי.אר.דוידוב בחקירת האירוע החמור.

החוקרים חושדים כי בחודשים האחרונים כמה עבריינים תושבי צפון הארץ הגיעו לאשדוד במטרה "לעשות עסקים", ובמקביל הסתכסכו עם כמה עבריינים מקומיים שלא אהבו את כניסתם על העבריינים מצפון לעיר וחששו שהם ישתלטו להם על שטחי המחייה והפעולה.

לאחר כמה חילופי ירי בין חברי שתי הכנופיות ואיומים הדדיים, הגיע השיא כאמור בהנחת מטען החבלה במכוניתה של אשתו של אותו עבריין מוכר, וכעת בודקים החוקרים האם המטען כוון לפגוע בעבריין עצמו או שאותם עבריינים מהצפון ניסו להעביר לו מסר דרך הפגיעה באשתו, לה חשוב לציין - אין כל קשר לעולם הפשע. 

"אחרי הרצח האכזרי של דבורה הירש, גרושתו של עד המדינה לשעבר טל קורקוס לעיני ילדיה, העבריינים בעולם התחתון בישראל כבר חצו מזמן את כל הקווים האדומים והם כבר לא חסים גם על חיי נשים", טועI קצין משטרה בשיחה עם mako.

השבוע, לאחר שהחוקרים לקחו כמה מצלמות אבטחה שפעלו באזור ואספו מידע רב על החשודים בהנחת המטען, הם הצליחו לעצור שני חשודים בהנחתו, ובמהלך מעצרם של השניים, בני 21 ו-37, מצאו השוטרים ברכבם סמים מסוגים שונים, ונכון לרגע זה השניים שומרים בחקירתם על זכות השתיקה ומעצרם הוארך בשישה ימים.