זה קרה בסוף השבוע האחרון בשעות הערב בכביש בית שמש ירושלים. אוטובוס בקו 417 השייך לחברה פרטית המסייעת לחברת אגד בתגבור קווים בתקופת "בין הזמנים" עשה את דרכו לכיוון ירושלים כשעשרות נוסעים בתוכו, רובם תלמידי ישיבות הנמצאים בחופשה.

בשלב מסוים במהלך הנסיעה עצר הנהג בסמוך לאחת התחנות בצומת שורש כדי לאפשר למבקרים לעלות לאוטובוס ולערוך ביקורת תיקוף כרטיסים. "אחרי שהוא עצר להם, הנהג לא אהב שאחד המבקרים התעכב יותר מדי זמן והעיר לו שימהר ויירד מהאוטובוס", מספר אהרון, תושב בית שמש, שהיה על האוטובוס. "פתאום התחיל שם ויכוח ביניהם, מה שהיה די נורמלי, אבל אז גם התחילו קללות ואיומים".

לדבריו של אהרון בשלב מסוים הנהג דחף את המבקר ובתוך האוטובוס התפתחה מהומה גדולה. "הנהג תקף אותו, בעט בו ונתן לו אגרוף לפנים. הם קיללו אחד את השני, ואז המבקר לקח אלת בייסבול וניסה להחזיר לו. הנוסעים היו בהלם, וילדים פרצו בבכי וביקשו לרדת מהאוטובוס. הם פחדו לחטוף מכות והיו בחרדות", מספר אהרון בשיחה עם mako, "הנוסעים צעקו לנהג שיפסיק וניסו להפריד בינו לבין המבקר המוכה".

בשלב מסוים המבקר ירד מהאוטובוס כשהוא שותת דם ואלה בידו, אז הנהג ירד מיד אחריו כדי לתקוף אותו ובין השניים התפתחה קטטה. כמה מנוסעי האוטובוס התקשרו למוקד 100 ודיווחו על האירוע האלים, בזמן שנוסעים ומבקרים אחרים ניסו להפריד בין הניצים. "פתאום אחד המבקרים האחרים לקח גז מדמיע וריסס את הנהג כדי להרגיע אותו", מספר נוסע נוסף שהיה עד לאירוע. "למרות זאת המבקר המוכה לא ויתר ורצה להכות את הנהג באלה. זה נראה היה כמו שדה קרב".

אלימות קשה בין נהג למבקר באוטובוס  (צילום: פרטי)
אלימות קשה בין נהג למבקר באוטובוס | צילום: פרטי

שוטרים שהגיעו למקום תחקרו את הנהג והמבקר, ובתום חקירה הם שוחררו בתנאים מגבילים ונאסר עליהם ליצור קשר האחד עם השני. בהמשך גבו השוטרים עדויות מהנוסעים והמבקרים שהיו במקום ואספו כמה סרטוני אבטחה ממצלמות שהיו פזורות באזור. "זה אירוע חמור ואלים", מציין גורם במשטרה. "שני עובדי ציבור שהיו מעורבים בקטטה לעיני נוסעים רבים ובהם ילדים קטנים. התיק נחקר ובסיומו ייקבע נגד מי יוגש כתב אישום".

מחברת אגד נמסר בתגובה לאירועים: "נהג של חברה פרטית המסייעת לאגד בתגבור קווים עצר לתיקוף האוטובוס על ידי מבקרים. מאחר ולקח למבקרים יותר מדי זמן, הנהג צעק לעבר המבקר 'תזדרז כבר' ואז התפתח ביניהם וויכוח כפי שרואים בסרטון. למקום הגיעה משטרה ועצרה את שניהם. בכל מקרה נדרוש בשלב ראשון מהחברה להרחיק את הנהג והמבקר יוזמן לבירור. התנהגותו הבריונית והבלתי הולמת על פניה אינה ברורה, והחברה המעסיקה אותו תסיק את המסקנות המתבקשות באשר ליכולתו לכאורה לשרת כנהג רכב ציבורי. גם הפקח/המבקר יועמד לבירור בפני הממונים עליו כדי לתחקר את האירוע, וככו שהבירור ישפוך אור על האלימות הדוחה והבלתי ברורה הזו יוסקו מסקנות מתבקשות ומתאימות כדי להימנע ממחזות מבישים אלה בתחבורה ציבורית".