אושיית אינסטגרם אוסטרלית (עם כמעט 100 אלף עוקבים) מצאה את עצמה לאחרונה במרכזה של תסבוכת רצינית לאחר שנעצרה באשמת סחר בסמים.

ורוניקה זינגר (23), תושבת סידני, נעצרה זמן קצר אחרי עסקה שביצעה עם לקוח מקומי שאישר כי רכש מאושיית האינסטגרם הפופולרית כגרם וחצי של קוקאין.

בדו"ח המעצר שהגיע לביהמ"ש נכתב כי הצעירה הודתה שאכן היו באחזקתה סמים ואמרה לשוטרים: "כן, זה נכון, יש לי במשענת היד קוקאין". 

מצבה של הצעירה החמיר בהמשך כשהתברר שהיא הסתירה בנוסף סם מסוג MDMA בתיק אחר, אז היא טענה כי ייתכן שהסם הכימי נמצאה שם המון זמן והיא בטוחה שהוא לא שלה. מעבר לזה, השוטרים מצאו ברכבה גם 2,150 דולרים במזומן בשטרות של 50 ו-100 דולר.

זינגר חשודה כעת כי נהגה לנצל את הפופולריות שלה באינסטגרם (חשבונה כמובן נסגר מאז) לטובת סחר בסמים, שם עקבו אחריה למעלה מ-92 אלף משתמשים ובו היא נהגה להעלות תמונות בביקיני, בגדי ספורט ותמונות מחופשות אקזוטיות.

מעבר לאושיית האינסטגרם הפופולרית, בחודשים האחרונים נעצרו באוסטרליה יותר מ-80 אנשים בעוון עברות סמים שונות ברחבי המדינה – כש-46 מהם חשודים בסחר. בכל הקשור לזינגר, מעבר לפועלה ברשת, היא גם עבדה בתור מלצרית בקזינו בבירת אוסטרליה, והחשד הוא שגם שם סחרה בסמים.

עם הגעתה השבוע לביהמ"ש, הודתה זינגר בהאשמות המיוחסות לה וכוללות שני סעיפים של סחר בסמים וסעיף אחד של אחזקת סמים. סנגורה אמר כי היא מכירה בטעות שלה ומגדירה אותה בתור "אירוע רציני עם השלכות רציניות". גזר דינה נקבע כרגע למרץ הקרוב, ורוב הסיכויים שהיא תמצא את עצמה מאחורי סורג ובריח.