עימותים בתל אביב: קטטה המונית התפתחה הלילה (בין שני לשלישי) בין תומכי ומתנגדי המשטר האריתריאי, בדרך ההגנה בדרום תל אביב. מבקש מקלט בשנות ה-30 לחייו נדקר למוות במהלך העימותים, 5 מבקשי מקלט נוספים נפצעו, בהם 3 במצב קשה. הפצועים פונו על ידי צוותי מד"א לבתי החולים איכילוב, וולפסון ושיבא. כוחות משטרה גדולים פיזרו את המהומות ועצרו למעלה מ-20 אריתריאים.

לפי ההערכות, העימותים מתרחשים על רקע יום העצמאות האריתריאי שמצוין בימים אלה כשברקע ניסיונות של תומכי המשטר באריתריאה שנמצאים בארץ לקיים אירועים לציון היום. ההערכה היא שאירוע כגון מה שאירע הלילה יחזור על עצמו בקרוב. 

קטטה בדרום ת"א במהלכה נרצח ניתן זר מאריתריאה (צילום: שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
קטטה בדרום ת"א במהלכה נרצח ניתן זר מאריתריאה | צילום: שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

מהמשטרה נמסר כי ההתפרעויות כללו השלכת אבנים, שימוש באלות ודוקרנים: "הוקפצו כוחות גדולים של משטרה ולוחמי מג"ב למקום שהחלו בפיזור המתפרעים, תוך שימוש באמצעי לפיזור הפרות סדר". במשטרה הדגישו כי בשלב זה האירוע בשליטה והמשטרה ממשיכה לפעול במקום בכוחות מתוגברים.

מפקד מחוז ת"א, ניצב פרץ עמר, קיים הערכת מצב בזירה בהשתתפות פיקוד המחוז ומרחב איילון, והטיל את חקירת אירוע הרצח על היחידה המרכזית של מחוז ת"א. כמו כן, הנחה מפקד המחוז לתגבר את הכוחות באזור בעשרות שוטרים בתקופה הקרובה.

במקביל כוחות גדולים פעלו באזור לאיתור חשודים ואיסוף ממצאים מהזירה. עד כה נעצרו יותר מ-20 חשודים ממוצא אריתריאי שנכחו סמוך לקטטה וההתפרעויות, וצפויים מעצרים נוספים.

בחודש ספטמבר האחרון פרצו עימותים דומים בין מתנגדי המשטר באריתריאה לתומכיו. מבקשי המקלט הגיעו לרחוב יד חרוצים בעיר כדי למחות על כנס תמיכה בשלטון באריתריאה שתוכנן להתקיים. שוטרים שהגיעו למקום החלו להתעמת איתם על מנת להשיב את הסדר הציבורי - ונתקלו באלימות קשה. המפגינים פרצו את מחסומי המשטרה, יידו אבנים וקרשים וניפצו חלונות ראווה ברחובות העיר. כ-170 בני אדם נפצעו, בהם 15 מפגינים במצב קשה ו-27 שוטרים.