תמונות קורעות לב שפורסמו הלילה במקסיקו חושפות את חומרת התפרצות הקורונה במדינה הלטינית שממשיכה לספור מדי יום עשרות ואף מאות הרוגים חדשים מדי יום.

התמונות המצמררות שמסעירות את העולם צולמו על ידי צלם העיתונות מוזס פבלו, שתיעד את הרגע הדרמטי בו גבר מקומי פינה את סבתו החולה בקורונה לחדר המיון באחד מבתי החולים במקסיקו סיטי, אך דקות לאחר הגעתו גילה שזה כבר היה מאוחר מדי. 

בתמונות ניתן לראות את הגבר, שזהותו טרם נחשפה והוא ככל הנראה בשנות ה-30 לחייו, עוצר עם רכבו מול ביה"ח, כשסבתו יושבת במושב הקדמי.

אחרי שעל פי הדיווחים סבתו החלה להתלונן שאין לה אוויר והיא לא יכולה לנשום הוא צולם כשהוא יוצא מהמכונית ומנסה לעעזור בהנשמה מפה לפה ובניסיון נואש להחזיר אותה לחיים.

בשלב מסוים, כך על פי התיעוד, עוברת אורח ניגשה לסייע לבחור שמירר בבכי, ואחרי שבדקה את מצבה של סבתו היא נאלצה לבשר לו שהיא כבר אינה בין החיים. 

גורם מביה"ח המעורה בפרטי האירוע סיפר לכתבים מקומיים כי האישה החלה להתלונן באותו בוקר כי היא חשה ברע, ובמהלך הנסיעה לבית החולים היא איבדה את הכרתה, ועד שהשניים הגיעו לחדר המיון כל שנותר לרופאים היה לקבוע את מותה.

הקשישה האלמונית היא אחת מבין יותר מ-350 קורבנות נגיף הקורונה במקסיקו ביממה האחרונה. מאז התפרצות הווירוס הקטלני, נרשמו במדינה יותר מ-120 אלף הדבקויות ויותר מ-14 אלף קורבנות.

מקסיקו מוגדרת בתור מוקד ההתפרצות ה-14 בגודלו בכל העולם והשני בגודלו ביבשת אמריקה הצפונית, מיד אחרי ארצות הברית.