פיני טאו (צילום: פרטי)
פיני טאו | צילום: פרטי

פרקליטות מחוז חיפה הגישה ביום חמישי האחרון כתב אישום נגד העבריין פיני (פנחס) טאו, תושב נהריה בן 35, שניסה לרצוח את חברו הטוב. טאו, בן דודו של ראש ארגון הפשע הגדול בצפון שמואל הרוש, ותושב העיר (עבריין לשעבר שהשתקם) היו ביחסי חברות טובים. הם נהגו לבלות יחד מדי יום, אך בשלב מסוים החברות הטובה נסדקה כאשר בין השניים פרץ סכסוך על רקע כספי.

בראשית הסכסוך השניים עדיין שמרו על סוג של קשר חברי ובאחד הלילות שלח החבר לטאו הודעה לטלפון הסלולרי בה כתב כי הוא שכח את מפתחות ביתו במכוניתו לאחר בילוי משותף.

טאו, יצא ממכוניתו כשבידו סכין במטרה לדקור את חברו הטוב בגלל הסכסוך הכספי. במקום לתת לו את מפתחות ביתו, טאו ארב לחברו, הגיח אליו מאחור ודקר אותו בצוואר, בבטן, בחזה ובפלג גופו העליון. 15 דקירות במטרה לרצוח אותו.

בשלב מסוים, טאו, שחשב שחברו מת, עזב את המקום ונמלט לביתו של בן דודו הרוש הנמצא מרחק של כמה מאות מטרים מהמקום. הנדקר היה שכוב על הארץ במשך כמה דקות וניסה לגרור את עצמו כמה מטרים כשהוא מדמם וזועק לעזרה. אשתו, ששמעה את הזעקות, הגיעה למקום והזעיקה ניידת טיפול נמרץ של מד"א.

אשתו של הנדקר שהיה במצב אנוש ניסתה לדלות ממנו מידע מי דקר אותו, וזה השיב לה "פנחס" רגע לפני שפונה לקבלת טיפול בבית החולים. הרופאים נלחמו על חייו למעלה מחודשיים עד שמצבו השתפר. "זה היה נס שהוא נשאר בחיים. לא הרבה אנשים היו שורדים 15 דקירות קשות", אומר גורם במשטרה.

טאו נמלט מנהריה כשהוא מסתתר בדירת מסתור במשך כחודש וחצי כדי למנוע מהמשטרה לאתר אותו, ורק לפני כשלושה שבועות הסגיר את עצמו למשטרה באמצעות פרקליטו, עו"ד ציון שמעון.

עו
עו"ד ציון שמעון | צילום: ספורט 5

טאו, שמר על זכות השתיקה בחקירתו במשטרה ולא השיב לשאלות החוקרים בנוגע לכך שניסה לרצוח את חברו. "אני חף מפשע", אמר לחוקרי המשטרה וטען שהוא הקורבן.

כתב האישום מייחס לטאו ניסיון רצח, החזקת סכין ושיבוש הליכי חקירה. כמו כן,  חושף את העובדה שאשת הנדקר והנדקר טענו שלא סיפרו אמת כאשר טענו בתחילה שטאו הוא הדוקר.

בבקשה למעצרו של טאו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו נטען, כי הנדקר במרבית שלבי החקירה נמנע מלשתף פעולה עם החוקרים הוא ואשתו טוענים שלא אמרו אמת כאשר טענו שטאו הוא הדוקר מאחר והם חוששים לחייהם. בידי החוקרים ממצאי די.אנ.אי של טאו כאשר כתמי דם שלו נותרו בזירת הדקירה וכן תיעוד של מצלמות אבטחה כשהוא נמלט מהמקום לביתו של בן דודו הרוש. המשפט צפוי להיפתח בקרוב.