המשטרה עצרה לחקירה צעיר ממזרח ירושלים בחשד שהתחזה ברשת לרופאת נשים המתמחה בענייני פוריות, וכך הונה נשים שביקשו להיכנס להריון וגרם להן לשלוח לו פרטים, תמונות וסרטונים אינטימיים. בהמשך, אף איים על הקורבנות בהפצתם.

במשטרת מחוז ירושלים התקבלה לאחרונה תלונה מאישה על כך שקיבלה פניה באמצעות רשת חברתית מפרופיל הנחזה להיות רופאת נשים המתמחה בענייני פוריות, שהציעה לה סיוע והכוונה כדי שתוכל להיכנס להריון. הקורבן החלה להתכתב עם אותה "רופאה", ובשלב מסוים היא התבקשה לשלוח תמונות וסרטונים אינטימיים באמתלה של הכוונה מקצועית לאופן קיום יחסי מין על מנת להיכנס להריון. 

הקורבן העבירה את החומרים לאותה "רופאה". בהמשך, החלה לחשוד כי מדובר בגבר ולא באישה וכי ככל הנראה לא מדובר בגורם מקצועי בעל הסמכה. לאחר שחשפה את חשדותיה, החל החשוד לאיים עליה בהפצת אותם תמונות וסרטונים אינטימיים.

לאחר קבלת התלונה, עבר תיק החקירה למחלק הונאה ופשיעת סייבר ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים שפתח בחקירה. חוקרי היחידה החלו בחקירה סמויה לאיתור מפעיל החשבון החשוד, ולאחר פעולות טכנולוגיות התברר כי עפ״י החשד, מאחורי אותו הפרופיל שנחזה לרופאת נשים עומד צעיר תושב מזרח ירושלים. עוד עלה בחקירה הסמויה  של ימ״ר ירושלים כי על פי החשד, החשוד ביצע את המעשים גם כלפי נשים נוספות ממזרח ירושלים. 

אתמול עברה החקירה לשלב הגלוי, עת נעצר החשוד ע״י בלשי ימ״ר ירושלים בביתו שבמזרח ירושלים. בחיפוש שנערך בביתו נתפסו מחשבים וטלפונים סלולריים. לאחר מעצרו, החשוד נלקח לחקירה במחלק הונאה ופשיעת סייבר במחוז ירושלים בחשד להתחזות לאחר, פגיעה בפרטיות, קבלת דבר במרמה, העברת מידע כוזב במחשב ואיומים.

לאחר שנחקר, הובא החשוד להארכת מעצר בבימ"ש השלום בירושלים. השופט אמנם האריך את מעצרו של החשוד ב-3 ימים, אך קבע כי לאור מצוקת מקומות כליאה חמורה בשב"ס, הוא ישוחרר למעצר בית אם לא יימצא לו מקום באחד ממתקני השב"ס עד השעה 22:00. לאחר שלא נמצא מקום כליאה עד לשעה זו, נאלצה המשטרה לקיים את ההחלטה ולשחרר את החשוד בתנאים מגבילים. החקירה נמשכת, והמשטרה פועלת לאיתור קורבנות נוספים במטרה למצות עמו את הדין.

לצד המשך החקירה, המשטרה קוראת לכל מי שנפל קורבן לפרופיל האינסטגרם ״dr_rana_abdeen״ לפנות אליה בהקדם. כמו כן במשטרה ממליצים לציבור להימנע מקבלת שירותי רפואה רגישים באמצעות הרשתות החברתיות ובמיוחד מגורם שאינו מזוהה או מוכר, וכן ממשלוח של חומרים אינטימיים ברשתות חברתיות לגורמים לא מוכרים.