גבר בשנות ה-80 לחייו הורשע לאחרונה בסיוע לעבריין נמלט, וכשהסביר בפני השופט את הסיבה שלו למעשה - יושבי בית המשפט לא הצליחו לעצור את הדמעות.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת בבריטניה, איאן המנס (81), נעצר על ידי כוחות המשטרה לאחר שהואשם כי שימש נהג המילוט של שני סוחרי סמים תושבי לונדון.

לאחר תפיסתו ובמהלך חקירת המשטרה, התברר כי הפנסיונר הבריטי בחר בדרך הפשע והצטרף לכנופייה מקומית כדרך להתמודד עם הבדידות שחווה בביתו.

המנס מואשם כי סייע לסוחרי הסמים אקים אדביו ומחמוד סמי להימלט מעסקת סמים שהסתבכה והפכה מהר מאוד לאירוע אלים כשאחד הסוחרים דקר סוחר סמים מתחרה. דקות לאחר מכן שני החשודים נכנסו למכוניתו של המנס ונמלטו מהמקום.

התובעת במשפט, איימי פקהאם, טענה כי הפושעים ניצלו את הופעתו החיצונית של המנס בשביל להימלט מהמשטרה מבלי לעורר חשד, והוסיפה כי אחד מהם הצליח לברוח מבריטניה לבחריין בזכות "הטרמפ" של הפנסיונר המשועמם. מאוחר יותר, סנגורו של המנס טען כי בדידותו הקשה הייתה זו שהניעה אותו לעבור על החוק.

"זה יוצא דופן למצוא אדם עם רקע כמו של מר המנס מעורב בתקרית כזו", אמר עורך דינו של הנאשם. "מרשי מודה שהוא אוהב מאוד לדבר עם אנשים וזו הסיבה העיקרית לכך שביצע את מעשיו".

למרות בקשותיו של עורך הדין וההסבר למעשיו של מרשו, נראה שהשופט רוג'ר הת'רינגטון לא התרשם במיוחד ודן את המנס ל-9 חודשי מאסר בפועל.

"סייעת לעבריין נמלט כשידעת שהוא מעורב בתקיפה אכזרית", סיפר השופט. "ראית דם על המעורבים במעשה ללא צל של ספק וזו גם לא הייתה הנסיעה הראשונה שלך. ערכת כמה נסיעות עם צמד העבריינים, וסביר להניח שהיית מודע לכך שהם השתמשו בך בתור נהג מילוט בגלל שהופעתך החיצונית לא משכה את תשומת הלב של הרשויות".

ומה לגבי שני המעורבים האחרים? אדביו הורשע בתקיפה בנסיבות מחמירות וסחר בסמים ונגזרו עליו 9 שנות מאסר, וסמי טרם נלכד והמצוד אחריו נמשך.