זו הייתה אמורה להיות אחת מהברחות הסמים המתוחכמות ביותר שהיו בשנים האחרונות בישראל: עשרות קילוגרמים של קוקאין הוברחו בתוך מכולת פחם מדרום אמריקה (ככול הנראה קולומביה), דרך מדינה באירופה ישירות לישראל. רשת ההברחה שנתפסה היום, שבין חבריה החשודים גם אביו של כוכב הרשת בן זיני, הייתה אמורה לגזור קופון של עשרות מיליוני שקלים עבור מכירת הסמים.

מחיר ק"ג קוקאין בדרום אמריקה נע בין 5,000 ל-10 אלף דולר לק"ג ובישראל המחיר מרקיע שחקים ומגיע לכחצי מיליון שקל. על פי החשד זיני ועוד ארבעה תושבי חדרה חברו יחד לממן את ההברחה.

המידע על פעילות חברי הרשת הגיע לפני כמה חודשים לחוקרי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות בלהב 433 שפתחו בחקירה סמויה שכללה מעקבים, האזנות סתר אחר החשודים במטרה להתחקות אחריהם ולאתר את הקוקאין המוברח בעת הגעתו לישראל לפני שיופץ לסוחרי הסמים. בין חברי הרשת נעצרו גם שני צוללנים נטולי עבר פלילי.

"היה מעקב אחר המכולה שהובילה את הסם ואחר חברי הרשת שהיו אמורים לקבל אותו ולעשות רווח עצום", ציין גורם במשטרה. "הם לא ידעו שאנחנו עוקבים אחריהם כשבוצע המעצר חלקם היו המומים מהעובדה שהגענו אליהם. כי רק מעט מאוד ידעו על ההברחה הזו".

הסם הוחבא כאמור בתוך מכולה שהובילה פחם לנמל חיפה. החמישה נעצרו הבוקר לאחר שעל פי החשד הראיות נגדם התגבשו. הם הובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון. מעצרם הוארך בשמונה ימים.

זיני עצמו הכחיש בדיון כל קשר להברחת הסמים. "אני מבקש להיבדק בפוליגרף. אצלי סמים זה כמו בגידה במדינה. זה מוקצה. אני מובך ומבויש שנחקרתי על דבר כזה. זה סוף העולם מבחינתי", טען זיני בפני השופט. "קחו את הטלפון שלי. אין לי מה להסתיר. תבדקו אותו חופשי".

השופט גיל גבאי, שדן בעניינם של החשודים, ציין בהחלטה להאריך את מעצרם כי מדובר בפרשת הברחת סמים חובקת עולם וכי מדובר באירוע חמור.

במידה ויוכח שזיני וחבריו היו מעורבים בהברחת הקוקאין הענקית הם צפויים לרצות עונשי מאסר ארוכים מאוד של עד עשר שנים ויותר. החוקרים בודקים חשד לפיו לכאורה חברי הרשת ביצעו הברחות דומות בשנים האחרונות.

זיני, 54, הוא מסתבך סדרתי. הוא נעצר בעבר בגין עבירות של סחיטה באיומים וגם אז דרש מבית המשפט לאפשר לו לעבור בדיקת פוליגרף להוכחת חפותו. הוא נעצר בחשד ששיתף פעולה עם גורמים עסקיים בארץ ובחו"ל שביקשו ממנו לגבות עבורם כספים מאיש עסקים. איש העסקים חש מאוים והתלונן נגד זיני. 

זו אינה הפרשה היחידה בה נקשר שמו. לפני כ-20 שנה הוא הסתבך עם שכנו בחדרה לאחר שביקש לרכוש את ביתו כדי להרחיב את הווילה שלו. השכן סירב להצעה של זיני וזה בתגובה כך לטענת השכן הביא דחפור והרס את ביתו. "קח את הזמן יש לך עד מחר. אף אחד לא אוהב להיות שכן שלי. למדתי בחיים דבר אחד: אם יש בעיה באמצע הדרך מורידים אותה... כדאי לך לזרום", איים זיני וביצע.

השכן תבע את זיני בבית המשפט והוא חויב לשלם לו פיצוי של 125 אלף שקל. לפני כ-15 שנה הוא נאשם בבית המשפט בעבירות של סחיטה באיומים ועבירות על חוק תכנון ובנייה. הוא זוכה בבית המשפט מעבירות סחיטה באיומים אבל הורשע בעבירות אחרות שוליות.

בשנת 2009 זיני נעצר שוב לאחר שאיש עסקים טען כי הגיע לביתו ודרש ממנו לשלם חוב כספי. לבסוף זיני שוחרר ולא הוגש נגדו כתב אישום.