זהו סיפורם של בני זוג בשנות ה-60 לחייהם המתגוררים בצפון הארץ. השניים נשואים למעלה מ-20 שנה, הורים לילדים ונכדים. ברשותם של בני הזוג נכסים בארץ ובעולם בשווי מיליוני שקלים, והגבר נהג לטוס כמה פעמים בשנה כדי לטפל בניהול הנכסים המשפחתיים מעבר לים.

האישה הייתה עצמאית בתחומה, והבעל ניהל חברת משפחתית מבוססת למדי. הם טסו לחופשיות משפחתיות מפנקות ברחבי העולם, אכלו במסעדות יוקרתיות ובאחת הפעמים, כשהבינו שהשימוש במוניות מקשה על התניידותם, הם השתדרגו ופתחו חשבון באפליקציית 'אובר'.

הגבר התאהב באפליקצייה, והחל להשתמש בה בתדירות גבוהה וניצל את היעילות והמחירים הזולים יחסית לנסיעה במונית שהיא הכל חוץ מרגילה (נכון למאי 2019 אובר פועלת ב-650 ערים ברחבי העולם וב-70 מדינות).

מה שהבעל שכח הוא שבכל נסיעה שביצע באובר בארץ ובעולם, נשלחה הודעת החיוב לתיבת הדואר האלקטרונית של אשתו - כולל את יעד הנסיעה, המוצא, והסכום ששילם.

כתובת ספציפית שהופיעה בפירוט החודש שהגיעה לידי האישה משך את תשומת לבה, זאת אחרי שבן זוגה סיפר לה כי נהג לישון מדי פעם בבית מלון. דפוס הנסיעה הקבוע עורר את חשדה.

מכונית וסמארטפון על מפה
האפליקציה חשפה הכל | צילום: יחסי ציבור, shutterstock

מבלי להמתין יותר מדי, האישה שכרה חוקר פרטי שעקב אחרי בן זוגה לאורך תקופה ארוכה, וזה גילה כי הגבר ישן בכלל בביתה של המאהבת הצעירה שהכיר כמה חודשים לפני כן. החוקר תיעד אותם מבלים ויוצאים מחובקים יחד מביתה - אותה הכתובת שחזרה על עצמה במייל שהגיעה לידי האישה.

באמצעות עורכי הדין שרין וגדלי סולן, הגישה האישה תביעה לבית הדין הרבני לקבלת דמי מזונות וחלוקת הרכוש בעקבות בגידת בעלה. האישה הגישה לבית הדין את כל המיילים שקיבלה ומוכיחים כי בן זוגה נסע לביתה של המאהבת עשרות פעמים בחודשים האחרונים.

הגבר, מצדו, הכחיש את כל טענות אשתו, והדיינים עתידים להחליט בקרוב האם לכפות עליו מתן גט או לנסות הליך של שלום בית.