חוקרי היחידה ללוחמה בפשיעה במשטרת מרחב הירקון, בודקים בימים האחרונים שלוש תלונות שהגישו צעירות נגד כוכב הרשת אלעד לוי, בחשד לעבירות חמורות של אונס ותקיפות מיניות שביצע בהן. במשטרה מעריכים כעת כי יוגשו תלונות נוספות.

התלונות נגד לוי שהוגשו בימים האחרונים במשטרת מרחב ירקון, מתייחסות למקרים שהיו בשנים האחרונות, כאשר כל אחת מהמתלוננות תיארה בפני החוקרים כיצד לוי תקף אותן מינית, בכל מיני מקומות במרכז הארץ.

אחת המתלוננות היא דוגמנית צעירה בשנות ה-20 לחייה, שסיפרה לחוקרים על לוי: "הוא אנס אותי כשהיייתי בת 16. זה קרה לפני כשבע שנים כשהוא הסיע אותי טרמפ. הוא ביקש ממני להגיע אליו לאודישנים כדי לעשות סרטון לרשת. העבירו לי הוראות להגיע לצילומים עם חולצת בטן, ג'ינס קצר. הגעתי לבר בראשון לציון. זה היה בערב. צילמו את הסרטון". לדבריה, בתום הצילומים היא הייתה אמורה לחזור לבית סבתה, שהתגוררה כמה מאות מטרים מביתו של לוי.

"אלעד אמר שהוא יסיע אותי לבית של סבתא. הוא לקח אותי טרמפ. לא חשדתי בכלום. אשתו הציעה לעלות למכונית להצטרף אלינו, אבל הוא אמר שתחכה לו בבר עד שהוא יסיע אותי טרמפ. זה היה לי מוזר מאוד שהוא לא רצה שהיא תעלה איתנו למכונית".

לדברי הדוגמנית, הנסיעה ארכה כ-20-25 דקות. "כל כמה דקות הוא עצר את המכונית, ושאל אותי כל מיני שאלות אם יש לי חבר ולגבי דברים אינטימיים", הוסיפה. "הוא אמר שאני נראית בוגרת לגילי. הייתי אז בת 16. הוא התקרב אליי תוך כדי נסיעה ושאל אם אני רוצה להריח את הבושם שיש לו על הגוף. לא הייתה לי סיבה לחשוד בו. הוא ניצל את זה ואז תקף אותי מינית, החדיר אצבע לאיבר המין שלי. אנס אותי. קפאתי במקום. לאחר מכן הוא עינג את עצמו ונגע באיבר מינו. כמעט הקאתי את הנשמה שלי". היא סיפרה לחוקרים שבעקבות המקרה כתבה יומן שבו גוללה את הפרטים.

במקרה אחר, סיפרה ר' לחוקרים כיצד לפני כשלוש שנים, כשהייתה בת 16, הכירה את לוי בעת שעבדה כמלצרית בבית קפה בבאר שבע. הוא התלהב מיופיה וביקש ממנה את מספר הטלפון שלה. הוא נפגש עימה ועם חברותיה במסיבה במועדון מוכר בתל אביב: "לא חשדתי בכלום. הוא גבר נשוי. הוא נתן לי לשתות הרבה צ'ייסרים. הוא נישק אותי. לאחר מכן הסיע אותי למלון בתל אביב. הייתי שפוכה. חסרת אונים. בקושי עמדתי על הרגליים. הוא הכניס אותי לחדר ושם אנס אותי", סיפרה ר'.

"אני שבורה נפשית. הוא השאיר לי צלקת לכל החיים. מאז קשה לי מאוד לתפקד ואין לי אמון בגברים", הוסיפה. מתלוננת שלישית טענה שלוי על פי החשד אנס אותה בכוח, ואף הציגה בפני החוקרים דגימות DNA שהשאיר על גופה ובגדיה.

התלונות מגיעות כאשר ברקע סגירת החברה "מומנטו לייזר", שעל הפרסום והשיווק שלה היו אחראים לוי ואשתו ליהי בנין. ברשתות החברתיות פורסמו טענות לפיהן לוי הונה לקוחות תוך שהמשיך לפרסם את החברה. הוא, מצדו, טען כי הפסיד מאות אלפי שקלים - ולא ביצע הונאה.

"אנחנו בוחנים את התלונות לעומק. הוקם צוות חקירה מיוחד ביל"פ של מרחב ירקון. רק לאחר מכן נחליט אם לפתוח בחקירה נגד החשוד", מציין גורם במשטרה, שהוסיף כי "על פניו מדובר בפרשה חמורה מאוד". בימים הקרובים תחליט המשטרה אם לפתוח בחקירה נגד לוי.

מטעמו של עורך הדין שי שורר המייצג את אלעד לוי נמסר: "מרשי עומד על כך כי תיערך בדיקת פוליגרף בינו לבין כל אחת מהמתלוננות. בידי מרשי ראיות והוכחות חד משמעיות, כי מדובר בניסיון להשחיר את פניו ולסחוט ממנו כספים".

עורך הדין שי שורר
עורך הדין שי שורר