בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (רביעי) על סבטלנה גנזדילוב, לשעבר אלופת ישראל באתלטיקה, חמש וחצי שנות מאסר וקנס של מאה אלף שקלים. זאת, בגין הרשעתה בעבירות זנות ועבירות נלוות, ביניהן קשירת קשר לביצוע פשע במרץ האחרון.

בהכרעת הדין הרשיע בית המשפט את גנזדילוב, תושבת גבעתיים בת 53, בכל מה שיוחס לה בכתב האישום, מלבד הפחתה בסכום העבירות הכלכליות שביצעה, מ-5 מיליון ש"ח ל-4 מיליון. בנוסף הורה בית המשפט על חילוט כלל הרכוש שנתפס, ששוויו כמיליון שקלים במצטבר.

גנזדילוב הורשעה בעבירות זנות, לאחר שניהלה במשך כחמש שנים רשת בתי עסק לעיסוק בזנות, בדירות שונות ברחבי גוש דן והשרון, בהן העסיקה נשים, מקומיות ומחו"ל, 12 שעות ביום במתן שירותי מין, תוך שהיא לוקחת לעצמה חלק נכבד מהתשלומים. על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז ת"א, גנזדילוב קשרה קשר עם גורמים מחוץ ישראל, לגרום לנשים לעזוב את מדינתן לשם עיסוק בזנות ובמהלך 2019-2020, הובאו לישראל 4 נשים לשם כך. 

"לא נטענה הן מצד המעסות והן מצד הפקידות, כל טענה כלפי הנאשמת בעניין השכר ותנאי ההעסקה שלהן, או בעניין היחס כלפיהן", נכתב בהכרעת הדין ביחס לרף הענישה של עבירות הזנות שביצעה גנזדילוב. "הנאשמת לא הציגה מצג שווא לגבי אופי העבודה הצפויה או לגבי התנאים של המעסות, ולא הטעתה את המעסות, אשר מרצונן עזבו את מדינתן והגיעו לישראל על מנת לעבוד עבורה. אומנם את תופעת הזנות ואת שירותי הזנות יש לעקור מן השורש על ידי ענישה חמורה, אולם לנוכח האמור לעיל, אין זה המקרה המתאים להעלאת רף הענישה בעבירות שבהן הורשעה הנאשמת". התיק נוהל ע"י עו"ד אלעד דיין מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי).