תל אביב: אירוע יוצא דופן התרחש בשבוע שעבר במזכירות בית המשפט המחוזי בעיר לאחר שמאבטחי בית המשפט עצרו עו"ד שעל פי החשד תלש עמודים מתוך תיק רגיש והכניס אותם לתיקו בניסיון להעלימם.

הסיפור החל לפני כעשרה ימים כשאותו עו"ד, תושב תל אביב, פנה למזכירות בית המשפט וביקש להזמין עבורו תיק מהארכיב כדי לצלם מתוכו דבר מה, עניין שנחשב לשגרתי בבית המשפט.

וכך, עו"ד הגיע למזכירות בית המשפט וקיבל מידי אחת המזכירות את התיק שהזמין - על פי הדיווחים תיק רגיש שעסק ככל הנראה בענייני משפחה.

מיד אחרי שהתיק נמסר לידיו, אותו עו"ד נדרש על ידי המזכירה לצלם את התיק במכונת הצילום ולהחזיר לו אותה בשלמותו, וכאן המקום לציין כי מדובר בתיק שהועבר לארכיב זאת מכיוון שאין לו כל גיבוי במערכת המחשוב מאחר ועברו שנים רבות מאז שהוא נדון בבית המשפט.

מיד לאחר שקיבל את התיק לידיו לקח אותו עו"ד לאזור מכונת הצילום והחל לעלעל בו. בשלב מסוים, כך על פי החשד, הוא החל לתלוש מהתיק עמודי פרוטוקול שהתייחסו לאחד הדיונים שהיו בו בעבר והכניסם לתיקו, דבר שמנוגד לנהלי בית המשפט ואסור בתכלית.

מאבטחי בית המשפט שהבחינו במצלמות האבטחה בנעשה ונותרו המומים ממעשיו של עורך הדין, הגיעו למקום במהירות רבה ועצרו אותו "על חם" כשהוא המום ומופתע לגמרי.

בית המשפט המחוזי בתל אביב (צילום: עודד קרני, אתר קשת)
בית המשפט המחוזי בתל אביב | צילום: עודד קרני, אתר קשת

"הוא היה חיוור כמו סיד ונסער מאוד. הוא לא הבין מדוע המאבטחים עצרו אותו ונראה כעוס מאוד", סיפר עד ראייה שנכח במקום. "אני מודה שהיינו בהלם. זה האדם האחרון שהייתי מאמין שייעשה דבר כזה חמור".

עד לרגע זה לא ברור עדיין מדוע תלש עו"ד את עמודי הפרוטוקול מהתיק הרגיש, והאם יש לו קשר אישי לנעשה בו או ללקוח שלו, שכן בחירתו להעלים את הדפים יש בה משום שיבוש הליכי משפט.

זמן קצר לאחר שעוכב על ידי המאבטחים שוחרר עורך הדין, לא לפני שהועבר דו"ח בעניין הפרשה להנהלת בתי המשפט, שם נשקלת היום האפשרות להעביר את העניין לטיפול המשטרה.

מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה: "אנשי משמר בתי המשפט בהיכל המשפט בתל אביב אכן עיכבו את אותו עו"ד והעבירו את פרטיו ללשכת היועץ המשפטי של הנהלת בית המשפט אשר בוחנת את אופן הטיפול באירוע".