ל-mako נודע כי בעקבות אזהרות שקיבלו עבריינים מקציני מודיעין במשטרה על כוונות לפגוע בהם, רבים מהם עזבו את הארץ יחד עם בני משפחותיהם – ונמלטו לתאילנד.

בשיחות שערכו הקצינים עם כ-20 עבריינים מאזור המרכז והשרון, הם חשפו בפניהם מידע לפיו חייהם בסכנה ממשית, שיש כוונה לפגוע בהם ושהוצאו נגדם חוזי חיסול על ידי יריביהם. עוד הובהר להם כי המשטרה לא מתכוונת להיות חברת השמירה שלהם, ושלא יהיו שאננים.

בכמה מקרים זומנו לשיחות עבריינים ששוחררו מהכלא ימים ספורים קודם לכן. חלקם אף "נשלפו" מבתי הכלא לצורך הפגישות עם אותם קצינים. באחת מהשיחות הדגיש קצין מודיעין בפני עבריין מוכר את המסר הבא: "אם אתה חוזר לעולם הפשע ינסו לחסל אותך, ומצד שאני אנחנו נשב עלייך 24 שעות ביממה. עדיף שתעזוב את הארץ".

מרבית העבריינים שהוזהרו עזבו זמנית לתאילנד. אחרים בחרו לעבור לקמבודיה או וייטנאם. "הם ברחו ליעדים אקזוטיים ומרוחקים כדי שיהיה קשה להגיע אליהם", הסביר קצין משטרה, "מאז שפרצה המלחמה הם מחפשים מקומות בטוחים יותר מדובאי או מרוקו".

א', עבריין מאזר השרון שעזב את הארץ יחד עם משפחתו סיפר ל-mako כי היו אחריו מעקבים של רוצחים שכירים שיריביו שלחו על מנת לחסל אותו. "אנחנו כבר שבועיים בתאילנד. נהנים כאן עד שהעניינים יירגעו", סיפר, "אבל גם פה אני לא לוקח סיכון, יש שני מאבטחים ששומרים עלינו. האויבים שלי יגיעו עד סוף העולם כדי לחסל אותי".