הסרטון שמסעיר את מקסיקו: גבר כבן 40 דקר למוות לפני כשבוע את מי שנחשד בתור האנס של בתו הקטנה. האירוע הוביל לסערה עצומה במדינה הלטינית, ובעיקר בעיר לאון, בה ארע הרצח, העיר החמישית בגודלה במקסיקו והעיר הגדולה ביותר במדינה המקסיקנית גואנחואטו שנמצאת במרכז המדינה.

החשוד בדקירה הוא גבר בשם לואיס מנואל, שעל פי צילומים ממצלמות האבטחה באזור הרצח שהפכו לוויראליים שעות לאחר האירוע, נראה כשהוא ממתין לחשוד באונס בתו מחוץ לבית המשפט - אדם בשם דוד אנריקה. 

עם יציאתו של אנריקה מהדיון בעניינו, נראה מנואל כשהוא ממתין לו מאחורי מכונית שחנתה באזור, ואז מנתר עליו ותוקף אותו בסכין, דוקר אותו מספר רב של פעמים, אחת מהן אחת מהן דקירה שכוונה ישירות לליבו של אנריקה.

בהמשך, כך על פי דיווח של כלי התקשורת המקומיים, החשוד באונס התמוטט במקום, פונה בבהילות לבית החולים ושם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

הדוקר ואביה של הנערה שנאנסה נעצר מיד לאחר התקיפה ונשלח למעצר בגין חשד לרצח, ולפי מידע שנמסר מבית המשפט בליאון, הנרצח הואשם לפני מותו באונס של בתו של אנריקה, קטינה שפרטיה, כמו גם גילה, נשארו חסויים.

(בצילום: אב הנערה החשוד ברצח)

סרטון הרצח, שכאמור הופץ לפני כיומיים ברשתות החברתיות בכל רחבי אמריקה הלטינית, מעורר מאז סערה אדירה בכל אמריקה הלטינית בכלל ובמקסיקו בפרט, והציף שוב את המציאות הנוראית איתה מתמודדות נשים במקסיקו.

על פי נתונים רשמיים שפורסמו במקסיקו בתחילת השנה התברר כי במהלך שנת 2019 נרצחו במדינה שלוש נשים מדי ביום לצד נתון מחריד של 49 תקיפות מיניות שהתרחשו בכל יום במדינה הלטינית. במהלך ששת החודשים הראשונים של 2019, הגיע מספר הנרצחות במדינה ל-470 נשים, מתוכן 111 נהרגו מירי בנשק חם, 99 בדקירות סכין, 239 הותקפו עם כלי כהה ועוד 22 נשים נרצחו בדרכים אלימות אחרות.