אבא גיבור נכנס לתוך אוקראינה שסועת המלחמה כדי להביא את אשתו ובנו הפעוט הביתה לבריטניה. האב, איאן אומני, אומר שהוא מוכן לעשות כל מה שצריך כדי להציל את נליה ואת ילדם בן השנתיים לאחר שכוחות רוסיים פלשו למדינה.

אומני הוא מורה מלונדון, סיפר שארז שקיות תה ויצא אתמול (ראשון) לאזור הקרבות משדה התעופה של מנצ'סטר. תחילה הוא טס לקרקוב בפולין ואז תפס רכבת לאוקראינה בניסיון נועז לאתר את משפחתו.

בסרטון שהעלה לטיקטוק איאן אמר: "אני לא יכול לשבת כאן, בזמן שאשתי ובני באוקראינה, ולראות את החופש והביטחון של אוקראינה מאוימים על ידי פוטין"

"במשך ארבעה ימים הייתי לחוץ, נסער, פגוע וכועס, אבל עכשיו ארזתי את התיק שלי, תכננתי, וכתבתי את המכתבים שלי", סיפר. "עכשיו אני בדרך להתאחד עם המשפחה שלי, בבקשה המשיכו לתמוך באוקראינה ובאלה הזקוקים לכך".

@ian.1193.backup I am heading to Ukraine to rescue my wife and son #russia #invasion of #ukraine. ##славаукраїні ♬ original sound - Ianukraine

"אני אפרסם עדכונים. אני אוהב את כולכם. אני אהיה בטוח. תעמדי חזק אוקראינה", הוסיף אומני. מאוחר יותר הוא פרסם פוסט כדי ליידע את מיליוני הצופים שלו שהגיע בשלום לפולין.

איאן גם אמר שהוא מרגיש כמו "בריטי בחו"ל" עם שקיות התה והסיגריות שלו בתיק. "אם יותר אנשים יהיו נוכחים בהלוויה שלי מאשר בלידה שלי אז אני אצליח בחיים", ציין. הוא זכה לשבחים על גבורתו על ידי חברים כשפנה לעבר הגבול.

אחד אמר: "אתה צריך להוציא אותם חבר בהקדם האפשרי. הכל יכול לקרות שם". בעוד אחר הוסיף: "חושב על כולכם, לכו להגן על המשפחה שלכם".

הסיפור קורע הלב הזה מתרחש בשעה שקייב מתמודדת עם עוד יום של אלימות כשהמצור עליה מתמשך. עד כה לפחות 400,000 אוקראינים נמלטו מהמלחמה למדינות שכנות.