ההחלטה של פרקליטות מחוז תל אביב להגיש כתב אישום נגד נוכל הטינדר סיימון לבייב, או בשמו המקורי שמעון יהודה חיות, ונגד אביו, הרב יוחנן חיות, לשעבר הרב הראשי של חברת התעופה אל על, תפסה אותו בהפתעה גמורה.

לבייב שיגר הודעות בהולות לכתב mako שמעון איפרגן שחשף את הפרשה ואת ההחלטה להעמיד אותו ואת אביו לדין בכפוף לשימוע. "עוד פעם אתה ממציא סיפורים", טען לבייב בתגובה לפרסומים. "לא קיבלנו שום מכתב. חלאס עם השקרים עד שאני לא אתבע אותך לא תפסיק. מאיפה אתה מביא את הסיפורים האלה".

לגבי העמדתו לדין טען לבייב שהדבר בלתי אפשרי. "מדינת ישראל לא יכולה להעמיד אותי לדין על כלום, כי הגעתי בהסגרה לארץ רק מה שיש בהסכם הסגרה. חוקית לא יכולים", כתב לבייב.

סיימון לבייב ואביו הרב יוחנן חיות יחד עם שגריר המש
סיימון לבייב ואביו הרב יוחנן חיות יחד עם שגריר המשרת בישראל

ההחלטה להעמיד את לבייב ואביו הרב חיות לדין התקבלה בסיפוק בקרב המתלוננים שהגישו נגדם תלונות ביחידת ההונאה של משטרת מחוז תל אביב. "אני מקווה שסיימון ואבא שלו יישבו בכלא בתא אחד ליד השני", אמר איש עסקים שהתלונן נגד השניים. "הם פגעו בהרבה מאוד אנשים. שיתפו פעולה ביחד לעקוץ אנשים. הייתי פסימי כי עברו המון שנים אבל אני שמח שהמשטרה והפרקליטות היו נחושים להגיע לחקר האמת ולהבין שהם גרמו נזק להמון אנשי עסקים ואנשים תמימים שנפלו ברשת שלהם".

ב', שנעקץ במאות אלפי שקלים ושהחברה שלו כמעט קרסה, מרוצה מהחלטת הפרקליטות. "שילמתי מחיר יקר מאוד", הוא מספר. "נעקצתי במאות אלפי שקלים עד כדי כך שהחברה שלי כמעט ופשטה את הרגל. עבדתי קשה מאוד ימים כלילות לייצב את המצב. אני מקווה שימצו את הדין עם סיימון והרב יוחנן שישלמו על מה שעשו לי ולאחרים. כל הכבוד למשטרה ולפרקליטות שלא אכלו את לוקשים והשקרים שלו ושל אבא שלו".

סיימון לבייב נוסע בפרארי ברחובות תל אביב (צילום: carsliav/tiktok_)
סיימון לבייב נוסע בפרארי ברחובות תל אביב | צילום: carsliav/tiktok_

לבייב והרב חיות חשודים בהונאה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. השימוע של השניים יתקיים במהלך השבועות הקרובים.