פרקליטות מחוז חיפה תגיש מחר כתב אישום דרמטי נגד תושב נשר, דוד אבו עזיז (63) באשמה לרצח עו"ד אפרים ארנון (71) עקב סכסוך שפרץ ביניהם. פרקליטות מחוז חיפה תגיש מחר כתב אישום נגד אבו עזיז באשמה לרצח עו"ד ארנון עקב מילוי תפקידו של הקורבן ככונס נכסים. במסגרת תפקידו פנה הקורבן לנאשם בדרישה לפנות שטחי נדל"ן ולהרוס מבנים שהיו לטענתו בעייתים מבחינה חוקית וזה בתגובה נקם בו ויחד עם אדם נוסף רצח אותו.

בידי המשטרה ראיות פורנזיות ובהם כתמי דם שהיו על אחת מנעליו של אבו עזיז ושייכים לארנון, שלמעשה קושרות אותו לרצח. הרצח התרחש ב-24 במרץ השנה. שני רעולי פנים לבושים במעילים שמתחתם קפוצ'ון וכובעים על ראשיהם, עטו מסיכות קורונה וארבו לעו"ד ארנון בעת שיצא מביתו ודקרו אותו פעמים רבות.

אלמנתו, רות, שהייתה עדה לרצח סיפרה לחוקרי המשטרה: "חשבתי בהתחלה שאולי מדובר בגנבים שהתעמתו עם בעלי, ניסיתי למנוע מהם לדקור אותו וצרחתי לעזרה אבל תוך פחות מחצי דקה הם ברחו מהמקום".

כעבור יומיים חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מחוז חוף עצרו את אבו עזיז כחשוד ברצח, שהכחיש את כל החשדות נגדו. אבו עזיז הורשע לפני למעלה מ-30 שנה ברצח ציון עמר, בעל חנות גלידה בישוב תל חנן ונדון למאסר עולם. אז הוא ושותפו שכנעו את עמר לעלות למכוניתם, עשו לו 'כיפה אדומה' ביערות כרמל, רצחו אותו וזרקו את גופתו ביער.

במהלך החקירה של חוקרי ימ"ר חוף התגלה כי לאחר הרצח של ארנון, אבו עזיז הגיע על פי החשד לאזור בו זרק את גופתו של עמר לפני 30 שנה והשליך שם את נעליו כשבאחת מהן נמצאו כתמי דם השייכים למנוח. מהן לקחו החוקרים ודגימות די.אנ.אי של אבו עזיז שקושרות אותו למעשה.

בנוסף, בידי חוקרי המשטרה סרטון שבו נראים לכאורה אבו עזיז ואדם נוסף נוסעים ברכב לאחר הרצח כשהוא ללא לוחית זיהוי. זהותו של האדם הנוסף שהיה ברכב טרם ידועה לחוקרים בשלב זה.

החוקרים עשו לאבו עזיז מגוון תרגילי חקירה ובהם השתלת מדובבים בתאו אבל הוא לא נשבר, שתק ולא גרם להם להפליל אותו. "יש בידינו מגוון ראיות שאבו עזיז ואדם נוסף ביצעו את הרצח האכזרי של עו"ד ארנון", טוענים גורמים בכירים במשטרה.

סנגוריו של אבו עזיז, עורכי הדין צ'רלי סבג ותומר נווה הכחישו את מעורבותו ברצח וטענו בדיונים בבית המשפט כי אין ראיות ישירות או עקיפות הקושרות את מרשם לרצח וכי למנוח היו סכסוכים עם אנשים אחרים.