קרית גת: א', תושב העיר כבן 30, הסתובב בשבוע שעבר ברחוב הסמוך לביתו עם כלבו מסוג רועה גרמני ללא רצועה ומחסום בפיו כפי שנדרש על פי חוק והחל להטיל את אימתו על שכניו. בשלב מסוים הבחין א' בשכנו ל', צעיר בשנות ה-20 לחייו, ולפתע הורה לכלבו לתקוף אותו ללא שום סיבה נראית לעין.

אחרי מספר שניות של בהלה, ל' ביקש מ-א' שיפסיק ויחזיק את כלבו, אבל אבל א' התעלם מבקשתו, שיסה בו את כלבו וצעק לו: "תקוף, תקוף אותו". ל', שחשש שהכלב ינשך אותו, הרים אבן והשליך אותה לכיוון הכלב בניסיון להגן על עצמו.

"זרקתי את האבן כדי להרחיק את הכלב שהתקרב אליי בצורה מאיימת. א' התעצבן שזרקתי את האבן, דחף אותי, התנפל עליי והחל להכות אותי באגרופים", שחזר ל' את פרטי האירוע בעדותו בפני חוקרי המשטרה. "נפלתי על הרצפה והוא דרך לי על הראש, אז הכלב נשך אותי כמה פעמים. למזלי, אנשים שעברו במקום רצו לסייע לי ו-א' נמלט עם הכלב".

עוברי האורח שעזרו ל-ל' הזעיקו את כוחות ההצלה שהעניקו לו טיפול רפואי ראשוני אחרי שאפו נשבר והוא סבל מחבלות, נשיכות ודימומים, ובהמשך הוחלט לפנות אותו לבית החולים. א' שכאמור נמלט מהמקום, לא עצר, נתקל במ', ילד כבן 8, חטף מידיו צעצוע שהחזיק, ואז הורה לכלבו לתקוף גם אותו. "פתאום הוא אמר לכלב שלו לתקוף אותי, ומהפחד צעקתי לעזרה, ברחתי לכיוון הבית שלי וסיפרתי לסבתא שלי על מה שקרה", שחזר מ' את האירוע בשיחה עם בני משפחתו.

סבתו של מ' יצאה מביתה, הגיעה למקום בו שהה א' יחד עם כלבו, ודרשה ממנו שיחזיר את הצעצוע לנכדה. שכנים נוספים ששמעו את צעקות הילד מיהרו גם הם לזירת האירוע לבנסיון לסייע לסבתו, אך א' מצדו זעם על סבתו של מ' שפנתה אליו, החל לקלל אותה, ואז גם תקף את ס', צעיר שעבר במקום וניסע לסייע לאישה המבוגרת.

"הוא נתן לי סטירה בפנים ואז גם אגרופים רק בגלל שהערתי לו שיפסיק לשסות את הכלב שלו באנשים וילדים. זה לא עזר, כי אז הכלב שלו התנפל עליי ונשך אותי בחזה. בהמשך, א' שוב תקף אותי ונתן לי אגרופים, והכלב שלו המשיך בשלו ונשך אותי בכתף ובבטן", סיפר ס' לחוקרי המשטרה שהגיעו לגבות ממנו עדות לאחר שגם הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

רק לאחר דקות הגיעו למקום שוטרי תחנת משטרת קרית גת, עצרו את א' והחרימו לו את כלבו, למרות טענותיו כי הכלב שייך לאחד מחבריו. בהמשך הוא אף ניסה להימלט מהמקום, אך השוטרים רדפו אחריו, תפסו אותו, והובילו אותו לתחנת המשטרה. בחקירתו הכחיש א' את מעשיו והחשדות נגדו, אך החוקרים הצליחו לאסוף את הסרטונים ממצלמות האבטחה באזור לצד עדויות של המתלוננים ועדי הראייה שנכחו במקום.

לשכת התביעות במשטרת מרחב לכיש הגישה כתב אישום נגד א' לבית משפט השלום באשקלון, והוא נאשם בעבירות של איומים, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, תקיפה הגורמת חבלה ממשית, חבלה חמורה ואי נקיטת זהירות.

קצין החקירות בתחנת משטרת קרית גת, פקד מורד מגידנה, מסר בתגובה לפרשה: "הנאשם הטיל את אימתו בקרב תושבי העיר כאשר טייל עם כלבו וללא כל סיבה שיסה אותו באזרחים תמימים, תקף אותם באגרופים ובעט בהם. ביקשנו מבית המשפט להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, ובמקביל  המשטרה לקחה את הכלב והוא הועבר למתקן ביטחוני שם ישמש בתפקידי אבטחה".