צעיר תושב הפזורה הבדואית שבנגב שנתפס לאחרונה ברכבו כשהוא נוהג במהירות של 234 קמ"ש באחד הכבישים בדרום - נידון לאחרונה לעונש של ארבעה חודשי מאסר בפועל.

האירוע התרחש לפני כשלושה שבועות בשעת לילה מאוחרת, אז ס', תושב הנגב בשנות ה-20 לחייו שרשיונו פקע לפני כשנתיים, נתפס על ידי שוטרי אגף התנועה כשהוא נוסע כאמור במהירות שיא של 234 קמ"ש - 124 קמ"ש מעל המהירות המותרת.

שוטרי אגף התנועה שישבו באותה בניידת עם מכשיר מדידה מבוסס רדאר מסוג "דבורה", תיעדו את המהירות יוצאת הדופן, עצרו את ס' בשולי הכביש והוא נלקח לחקירה בתחנת המשטרה. במהלך חקירתו התברר כאמור שרישיון הנהיגה שלו פג לפני כשנתיים ומאז הוא לא חידש אותו. "לחצתי על הגז ולא שמתי לב שהגעתי ליותר מ-200 קמ"ש. לא חשבתי שהאוטו הזה יגיע למהירות כזו", הסביר ס' את מעשיו לחוקרי אגף התנועה במשטרה.

התביעה המשטרתית החליטה להגיש נגד ס' כתב אישום לבית משפט השלום לתעבורה בבאר שבע בגין עבירות של נהיגה במהירות מופרזת ונהיגה בקלות ראש עם רישיון שפקע תוקפו, ולאחר דין ודברים בין הצדדים הגיעו התובעים להסדר טיעון עם פרקליטתו של ס' לפיו ייגזר עליו עונש מאסר בפועל לתקופה קצרה.

בסיום המשפט גזר השופט הבכיר אלון אופיר על ס' ארבעה חודשי מאסר בפועל והסביר את החלטתו בכך שמדובר בנהג שהוציא רישיון נהיגה לפני כארבע שנים וכבר צבר שש הרשעות בגין עבירות תנועה שביצע. "החלטתי מגיעה בעקבות עבר תעבורתי מכביד, ונוכח המהירות החריגה בה נהג הנאשם בפרשה זו ולאור סיכון חיי אדם שיצר", ציין השופט בגזר הדין.