תיק הדגל של הפרקליטות ושל המשטרה נגד העבריין נואל אברג'ל, שאמור היה לשלוח אותו לשנים ארוכות בכלא, התרסק אתמול לאחר שבית המשפט קבע שהראיות נגדו חלשות והורה לשחררו בערבות.

מדובר במכה קשה לפרקליטות ולמשטרה, שכן בתיק שנחקר כשנה על ידי להב 433 והיאחב"ל, הושקעו מיליוני שקלים והסיכוי להרשיע אברג'ל קלוש וספק אם בכלל ירצה עונש מאסר בפועל.

תחילת הפרשה לפני כארבעה חודשים, כאשר המשטרה עצרה כמה עבריינים בתיק אחר לגמרי המקורבים מאוד לאברג'ל והשתילה להם מדובב בתא המעצר. המדובב הצליח להפליל לכאורה חלק מהם בירי על סוהרים שהיו בסיור בכלא איילון בחודש ינואר השנה כנקמה על הרעת תנאי מעצרו של העבריין הבכיר יצחק אברג'ל, זאת בנוסף לירי של 14 כדורים לעבר ביתו של ש', תושב השפלה שאברג'ל דרש ממנו לשלם לו חוב של 450 אלף דולר שהיה חייב לדודו, יצחק.

"נואל אברג'ל סחט אותי ואנשיו ירו לעבר בתי כדי אשלם לו את החוב... אימא שלי ואשתי בכו. הרגשתי חשוף ושסיכנו את בני המשפחה שלי", טען ש' בעדותו במשטרה.

אברג'ל וחמישה מחבריו נעצרו בשתי הפרשות, והוא הואשם בבית המשפט המחוזי מרכז-לוד בעבירות של סחיטה ואיומים יחד עם שניים ממקורביו שגם הואשמו בירי לעבר ביתו של ש'. הפרקליטות דרשה לעצור את אברג'ל עד לתום ההליכים המשפטיים בנימוק שהוא מהווה סכנה לציבור. סנגורו, אך עורך דינו, משה יוחאי, טען כי אין ראיות לכך ודרש לשחררו לאלתר.

השופט עידו דרויאן-גמליאל שבחן לעומק את הראיות בתיק החליט לשחרר את אברג'ל בערבות כספית, בנימוק שהתשתית הראייתית להרשעתו במיוחס לו קלושה. השופט אסר על אברג'ל ליצור כל קשר ישיר או עקיף עם שאר הנאשמים בפרשה ועם המתלונן נגדו, והורה לו להפקיד את דרכונו במשטרה. עם זאת, אברג'ל, שעצור בתיק אחר של ירי והפרת תנאי מעצר יישאר לעת עתה במעצר ולא ישתחרר.

עו"ד משה יוחאי (צילום: חדשות 2)
עו"ד משה יוחאי | צילום: חדשות 2

עו"ד משה יוחאי מסר בתגובה: "טוב היה אם כתב האישום הזה לא היה בא לעולם. אם שם משפחתו לא היה אברג'ל כתב אישום לא היה מוגש. הגיע הזמן שיוגשו תביעות נזיקין נגד המדינה על כתבי אישום לא מבוססים ומגובים בראיות".