בית המשפט שחרר למעצר בית את שלושת החשודים, ביניהם בנו בן ה-17 של שופט ובנו של בעלים לשעבר של קבוצת כדורגל, בהפצת הסרטון האינטימי וסחיטתו של איש העסקים עמוס לוזון. בן השופט שוחרר אתמול ואילו השניים האחרים היום (שישי).

ככל הנראה, החשוד המרכזי, בן 28 ובנו של איש עסקים המתגורר בשכנות לווילה של לוזון ביישוב ארסוף, צילם את הסרטון, ושלח אותו לחשודים. הוא הודה שצילם את לוזון בבריכה באקט האינטימי, אך שלא התכוון להפיץ את התיעוד. החשוד השני, בן 19, טען מנגד שקיבל את הסרטון לנייד. לדבריו, מי שהתקשר ללוזון היה בן השופט שדרש ממנו 13,500 שקל בתמורה לאי הפצתו.

לאחר שלוזון סירב לשלם, צלצלו לסחוט את בנו ואז, לפני כשבועיים, לוזון עדכן את המשטרה. "אני קיבלתי את הסרטון לטלפון שלי ממנו (הכוונה לבן ה-28)", טען בנו של השופט. "אחד מהם ביקש ממני לבצע את הסחיטה ולהתקשר לעמוס לוזון בטלפון שהביא לי. סירבתי. אין לי קשר לפרשה". במהלך החקירה, שבה האשימו החשודים זה את זה, התברר שנעשה שימוש בטלפון מבצעי כדי לטשטש עקבות.

סנגורו של החשוד בן ה-19, האשים בעקיפין את לוזון במה שקרה. "מדובר בצעיר ללא עבר פלילי. ברגע שידענו שהיחידה החוקרת מחפשת עוד טלפון מסרנו אותו למשטרה. זה מראה על מידת האמון שניתן לתת בו. אותו עמוס לוזון מקיים יחסים בבריכה לעיני כולם. אדם בגילו ובמצבו היה צריך לצפות את זה", טען. לדבריו, אין ראיות שהשיחות עם לוזון קשורות לחשודים.

בחדרי החקירות של היחידה המרכזית במשטרת מחוז מרכז, עומת בן השופט עם החשוד בן ה-19, והכחיש שהתקשר ללוזון ולבנו וסחט אותם. בפני החוקרים טען החשוד המרכזי כי "זה היה בצחוק, מעשה טיפשי. לא יותר מזה. עברתי שם במקרה", העיד על רגע הצילום. "לא התכוונתי לסחוט אף אחד. לא חסר למשפחה שלי כסף ואני לא מתעסק בשטויות".

החשודים כאמור שוחררו למעצר בית ונאסר עליהם ליצור זה עם זה קשר, באופן ישיר או עקיף. חקירת המשטרה בפרשה נמשכת וההערכה היא שהפרקליטות תגיש בקרוב כתב אישום נגד כל המעורבים, כל אחד לפי חלקו. שמות החשודים, נכון לעכשיו, אסורים בפרסום לבקשת סנגוריהם ובהחלטת שופט. לוזון עצמו לא הצליח לזהות מי מהחשודים התקשר אליו בניסיון לסחוט אותו. עורכי הדין שחר חצרוני ותמיר סננס מייצגים את החשוד המרכזי, ואת בן השופט מייצג עורך דין עופר ברטל.