יונתן מימון, עובד הקונסוליה הישראלית בניו יורק ובנו של מזכיר הממשלה לשעבר, ישראל מימון, מואשם על ידי משטרת ניו יורק בניסיון רצח. על פי כתב האישום, מימון ניגש למאור ואנונו מחוץ למועדון בניו יורק, הכה אותו בראשו בעוצמה שש פעמים וניפץ עליו כד זכוכית גדול. זאת, ללא התגרות מוקדמת או היכרות כלשהי בין השניים.

ואנונו פונה לבית החולים כשהוא סובל מדימום מוחי וחתכים מרובים. הבוקר שוחח עם ניב רסקין ותיאר מה קרה בלילה שבו הותקף על ידי מימון: "עד אותה סיטואציה, היה לי ערב מצוין. אחד החברים הכי טובים שלי היה תקליטן בחדר VIP. מדובר באחד המועדונים הטובים בניו יורק. 15 חברים באו לתמוך באותו חבר, היה סוג של איחוד כזה. בסוף הערב, לקראת שלוש לפנות בוקר, הייתי קצת עייף והלכתי הביתה".

"איך שיצאתי מהמועדון, שלושה-ארבעה מטרים מהכניסה, זה קרה. הייתי עם הגב לכביש. לא יודע בדיוק מאיפה זה הגיע ואיך זה הגיע, אבל זה התחיל. התמונה הבאה שאני זוכר זה שכמה גברים ברחוב באו לעזור לי וקראו לאמבולנס. אז הבנתי שהותקפתי".

הישראלי שהותקף ע"י עובד הקונסוליה בניו יורק (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת12)
"לא מעלה על הדעת סיבה שמישהו יעשה דבר כזה" | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת12

הכרת אותו?
"לא ידעתי על קיומו לפני שהשוטרים נכנסו אליי לחדר מיון, ושאלו אותי עם תמונה אם אני מכיר אותו".

מה גורם לאדם שלא מכיר אותך לנסות לרצוח אותך?
"זו שאלת המיליון, הייתי שמח לדעת גם כן. אני לא יכול להעלות על הדעת שום סיבה כלשהי שמישהו יעשה דבר כזה".

מימון טוען כי סיממו אותו במועדון ולכן עשה את זה.
"כל הסיפור הזה לא נשמע הגיוני, אז הכל יכול להיות הגיוני. יש מצלמות, אם סיממו אותו אני מאמין שבמועדון יכולים לראות את זה. לפי מה שאני יודע, האוכלוסיה שמגיעה למועדון הזה רחוקה שנות אור מדברים כאלה. אלה אנשי עסקים, אנשים שיש להם מה להפסיד".

המשפחה טוענת כי מדובר בילד מוצלח ונורמטיבי והסיבה שנהג כך, זה כי סומם.
"אם זה היה נכון, הוא לא היה מסתתר בימים ראשון, שני, שלישי ורביעי, ורק בחמישי מסגיר את עצמו עם עורך דין. הוא היה מגיע ישר ואומר: 'סיממו אותי, תבדקו איזה סם זה, תגידו מה היה כאן'. בן אדם שנעלם לארבעה ימים ומגיע עם כתב הגנה, זה כבר נראה לי חשוד".

הוא ניסה ליצור איתך קשר, להתנצל?
"עדיין לא".

איך אתה מרגיש היום?
"אני שבוע אחרי הפציעה ועדיין יש לי סחרחורות, כאבים באזור התפרים ואיבדתי קצת את השמיעה בצד ימין".