זה היה אחד ממעשי השוד הנועזים ביותר שהתרחשו בישראל בשנים האחרונות. שני אחים תושבי תל אביב, חלפנים במקצועם, הגיעו למשוך כספים מחשבון הבנק של אחד מהם ברחוב אלנבי בעיר. השניים מנהלים חברה המתמחה בפריטת צ'קים, ובאותו בוקר הם נכנסו לסניף "טפחות" עם שני תיקים שחורים גדולים אליהם הם הכניסו כארבעה מיליון שקלים במזומן.

מה שהשניים לא ידעו הוא שמחוץ לבנק חיכו להם שני תושבי יפו בשנות ה-20 לחייהם שעל פי החשד עקבו אחריהם במשך תקופה ארוכה, ובאותו זמן תצפתו על הבנק והמתינו שהאחים ייצאו ממנו עם המיליונים. השניים חבשו קסדות שחורות, לבשו מעילים של חברת שליחויות והצטיידו בגז פלפל.

דקות לאחר מכן, כאשר אחד מהאחים יצא מהבנק, אחד השודדים התנפל עליו, חבט בראשו בעוצמה וריסס אותו בגז פלפל. הגבר שהותקף ואחיו ניסו להיאבק בשודד, אלא שאז הגיע למקום חברו כשהוא רכוב על אופנוע ופגע באח השני.

אחרי ששני האחים נוטרלו, השודדים גנבו את התיקים בהם היו כאמור כארבעה מיליון שקלים והחלו לברוח רגלית מהמקום לכיוון אחד הרחובות הסמוכים. אחרי שהבינו שהמשטרה כנראה בעקבותיהם, הם נצמדו לרכבו של נהג שעצר ברמזור סמוך, ריססו את פניו בגז מדמיע, השליכו אותו ממכוניתו וברחו מהמקום עם הרכב.

השניים החלו בנהיגה פראית ברחובות תל אביב, וכאשר הגיעו לגינה ברחוב מזא"ה, הם השליכו מהרכב את הקסדות, הכפפות והמעילים, כמו גם סכין ואקדח אוויר ונמלטו מהמקום עם התיקים.

שוטרי מרחב הירקון שחקרו את הפרשה אספו ממצאים רבים שהובילו לבסוף לשני השודדים הצעירים, זאת אחרי שהחוקרים הצליחו לאתר טביעות אצבע של השניים על גבי הקסדות, ולאחר מכן נערך איכון טלפוני שקבע שהשניים היו בזירת האירוע בזמן השוד, ובמקביל נגבתה גם עדות מבעל המכונית שהשניים שדדו ונמלטו עמה.

זמן קצר לאחר מכן החוקרים עצרו את השניים שהכחישו מכל וכל את החשדות נגדם, אלא שאז מצאו החוקרים בטלפון של אחד מהם הודעה ששלח לחברתו זמן קצר לאחד השוד: "את לא יודעת מה עשיתי. את לא יודעת מה עברתי. פשוט שבי בשקט עד שאראה אותך". עוד באותו היום שני השודדים הובאו להארכת מעצר בבית המשפט, אבל כעבור כמה ימים שוחררו למעצר בית עם אזיק אלקטרוני זאת לאחר שחוקרי המשטרה לא הצליחו לאתר את הכסף או להשיג ראיה ישירה הקושרת את השניים לשוד.

תוך כדי מעצר הבית של שניים החליטה פרקליטות מחוז תל אביב על הגשת כתב אישום נגדם לבית המשפט המחוזי בתל אביב בגין שוד בנסיבות מחמירות, כשכאמור המזוודות עם מיליוני השקלים לא נמצאו עד היום.

כעת אנחנו חושפים כי נבדק החשד שהשניים הבריחו את המיליונים במהלך הסגר האחרון ליריחו במטרה להעלים ראיות וכנראה החביאו אותם במערה באחד מאתרי הטבע באזור. "אנחנו ממשיכים לחפש את המיליונים שהם שדדו", מציין קצין משטרה. "מדובר בשוד חריג, ולבצע שוד כזה בשעות הצהריים במרכז העיר תל אביב מעיד על תעוזה ותכנון מוקדם".