לאחר חשיפת mako, משטרת ישראל הודיעה היום (ראשון) כי פענחה את ניסיון הרצח של ניסים (נינה) דומרני, בנו של שלום דומרני, מתאריך 20.3.22, שבמהלכו נפצע הצעיר קשה מירי שבוצע לעברו. הצהרת תובע הוגשה לפני זמן קצר נגד 3 החשודים.

דרום אדום: כל מה שקורה במלחמת ארגוני הפשע

ראשיתה של החקירה באירוע ירי שהתרחש בעיר אשקלון, במהלכו נורו לעבר הקורבן מספר יריות ע"י חשוד רעול פנים, שגרם לפציעתו הקשה ונמלט מהמקום.

מפקד מרחב לכיש במשטרה, ניצב משנה ברק מרדכי, הטיל את חקירת ניסיון הרצח על היחידה המרכזית בלכיש, ששוטריה הצליחו תוך שעות בודדות בהן ניהלו מצוד, לשים את ידם על חברי חוליית החיסול, בזמן שאלו ניסו להימלט לדרום הארץ תוך טשטוש עקבותיהם, ולעצור אותם לחקירה.

במהלך החקירה שהתנהלה עד כה תחת צו איסור פרסום, הצליחו חוקרי הימ"ר להתחקות אחר נתיב בריחתם של החשודים, שכלל עצירה במספר מוקדים וניסיונות שונים לטשטש ראיות, בהם הצתה של הרכב ששימש לביצוע העבירה וראיות נוספות, וכן הצליחו החוקרים לחשוף את חלקו של כל אחד משלושת חברי החוליה בניסיון הרצח.

_OBJ

מעצרם של החשודים, בשנות ה-30 לחייהם מאשדוד, הוארך מעת לעת. בזמן שחוקרי המשטרה המשיכו לבסס נגדם את התשתית הראייתית, שממצאיה הועברו לידי הפרקליטות, שהגישה נגדם לפני זמן קצר את הצהרת התובע, בכוונה להגיש נגדם בימים הקרובים כתב אישום.