אמש הופץ ברשתות החברתיות תיעוד לא קל של מעצר אזרח שסירב להזדהות בפני שוטרים לאחר שהלך בלי מסיכה במרכז ביג פאשן בטבריה.

בסרטון נראים השוטרים נאבקים בגבר כשברקע ילדים בוכים וחלק מהקונים צועקים לעברם "תתביישו, אתה הורג אותו, אתם שוברים אותו".

הבוקר, משטרת ישראל שחררה את התיעוד המלא שקדם לשלב המעצר כפי שצולם במצלמת הגוף של השוטר. בצילום נראים השוטרים עוצרים את הגבר, תושב נתיבות שהגיע לחופשה בעיר, שטייל בקניון יחד עם אשתו ומבקשים ממנו תעודה מזהה.

התיעוד שהופץ ברשתות החברתיות:

בתחילה הוא סירב להציג לשוטרים תעודה מזהה בנימוק שהוא לא עוטה מסיכה כי הוא אינו נכנס לחנויות, לאחר מכן אשתו ניסתה לנמק שיש לה אישור רפואי ללכת בלי מסיכה ולבסוף אמר כי הוא מתכוון לאכול ולכן לא עוטה מסכה.  

לאחר דין ודברים בין השוטרים לבין בני הזוג שנמשך למעלה מ-3 דקות, אשר במהלכו סירבו שוב ושוב להציג תעודות מזהות בפני השוטרים הם עצרו את הגבר תוך כדי התנגדותו. בגלל התנגדותו הוא נעצר ונלקח לתחנת טבריה, שם נחקר במהלך הלילה ושוחרר בתנאים מגבילים תוך הרחקתו מהעיר.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "לצערנו, שוב אנו עדים לניסיון להכפיש את פעילות השוטרים תוך שימוש בתיעוד חלקי ומגמתי שמציג רק את רגעי המעצר ולא את מה שקדם והוביל להם. מוקדם יותר הערב, במהלך משמרת במרכז קניות בטבריה, שוטר זיהה זוג ללא מסכה, ניגש אליהם וביקש מהם להזדהות לצורך רישום דוח. כפי שניתן לראות במצלמות הגוף של השוטר, הבעל סירב להזדהות, התעלם מקריאותיו החוזרות של השוטר והחל לעזוב את המקום כשהשוטר הולך בעקבותיו וכל העת שב ומבקש ממנו להזדהות. חרף האמור, החשוד התמיד בסירובו ועל כן נאמר לו כי הוא מעוכב אלא שגם לעיכוב החשוד התנגד ועל כן הודיע לו השוטר על מעצרו. גם בשלב זה, המשיך להתנגד והשוטר נאלץ להשתמש בכוח על מנת לעוצרו. מדובר ללא ספק באירוע מצער שהיה יכול להימנע אם האזרח היה משתף פעולה, מזדהה כנדרש ממנו בחוק ונשמע להנחיות השוטרים".