התפתחות דרמטית בפרשת האב שרצח את החשוד באונס בתו במקסיקו: לשכת התביעות במדינת גואנחואטו שבמרכז מקסיקו, בה ארע הרצח, פרסמה אתמול (ראשון שעון ישראל ומוצאי השבת שעון מקסיקו) הודעה רשמית בה נאמר כי הנרצח, דוד אנריקה, נדקר למוות לאחר טעות בזיהוי והוא אינו קשור לאונס.

סיפור הרצח שהתרחש בראשון בספטמבר האחרון ותיעוד המקרה שעלה בסוף השבוע, יצרו סערה אדירה באמריקה הלטינית, וגררו גל של דיווחים שעלו בכל כלי התקשורת הגדולים ביבשת.

על פי הדיווח הראשוני, אדם בשם לואיס מנואל, חיכה מחוץ לכתלי בית המשפט בעיר לאון שבמרכז המדינה, שם נערך דיון בעניינו של מי שלכאורה הואשם באונס של בתו הצעירה, ועם יציאתו של מי שחשד כאנס של בתו, אותו דודו אנריקה, הוא התנפל עליו ורצח אותו בדקירות סכין באירוע שתועד כולו על ידי מצלמות האבטחה באזור.

עם פרסום סרטון הדקירה בסוף השבוע ובעקבות הסערה האדירה שהוא יצר, סערה שזכתה לדיווחים בכל רחבי העולם, יצאה התביעה המקומית בהודעה רשמית בה נאמר כי דוד אנריקה חוסל לאחר טעות בזיהוי ובלבול מצדו של לואיס מנואל שהיה משוכנע שמדובר באנס של בתו.

(בצילום: ההודעה הרשמית של התביעה על כך שהרצח היה טעות בזיהוי)

וכך, על פי הדיווחים שמגיעים ביממה האחרונה ממקסיקו, הנרצח, דוד אנריקה, הגיע לבית המשפט כשעתיים לפני שנרצח כדי להיות נוכח בדיון הקשור למקום עבודתו, לאחר תלונה שהגיש נגד אחד מעובדיו שגנב מבית העסק אותו הוא מנהל. עם יציאתו מבית המשפט, הוא נתקל כאמור בלואיס מנואל שחשד בו כי הוא זה שאנס את בתו, התנפל עליו ורצח אותו בדם קר.

מיד לאחר הדקירה פונה דוד אנריקה לבית החולים במצב אנוש שם נאלצו רופאים לקבוע את מותו, והדוקר, לואיס מנואל, נעצר על ידי המשטרה המקומית ובחקירתו טען כי הסיבה שבגללה דקר אנריקה הייתה שהתעלל מינית בבתו.

מנואל, שמאז הדקירה נמצא במעצר, צפוי להתייצב בימים הקרובים בבית המשפט שם הוא יואשם ברצח ויעמוד בפני שופטת בניסיון להסביר את מעשיו והטעות בזיהוי שעלתה בחייו של אדם חף מפשע.