שי סיבוני, מי שזכה לכינוי המפוקפק "מלך הימורי המונדיאל", צפוי להשתחרר בקרוב מהכלא לאחר שריצה למעלה משנת מאסר בעקבות האשמתו בניהול רשת הימורים מסועפת שפעלה בימי המונדיאל דרך הטלגרם וגלגלה על פי החשד סכום שעולה על מאה מיליון שקלים.

סיבוני (36), תושב חיפה ושחקן כדורגל לשעבר, מרצה כיום כאמור עונש של שנתיים בגין ניהול וארגון הגרלות הימורים שנערכו במונדיאל האחרון שנערך ברוסיה בשנת 2018, ובמשטרה העריכו בזמנו שסיבוני גרף לכיסיו עשרות מיליוני שקלים אבל לא הצליחו להוכיח זאת.

על פי חשד המשטרה, סיבוני הקים מערך הימורים שפעל בכל רחבי הארץ באמצעות סוכנים שעבדו עבורו וניהלו את ההימורים ברשת, ובאמצעות הרווחים האדירים שעשה, סיבוני מימן לעצמו אורח חיים ראוותני, רכש שעוני יוקרה בשווי עשרות אלפי שקלים, נהג במכוניות יקרות והשקיע בעסקים שונים.  

במהלך משפטו סיבוני הכחיש את כל החשדות נגדו, ולמרות שהורשע בעבירות של הלבנת הון, ארגון הגרלות הימורים, תחבולה ומרמה, הלבנת הון והעלמות מס - הוא ספג עונש קל יחסית, ומרבית הרכוש שצבר לאורך השנים נותר בבעלותו - כולל מכונית הפרארי שהפכה לסימן ההיכר שלו.

בהסדר הטיעון עליו חתם סיבוני לפני כמה חודשים נגזרו עליו 24 חודשי מאסר בפועל וקנס של שני מיליון שקל, ובהמשך הוסכם שסיבוני יוכל לפדות תכשיטים, ובהם שעונים יקרי ערך ומטבעות ביטקויון, שהוחרמו על ידי המדינה בסכום של 2.5 מיליון שקל.

שי סיבוני (צילום: facebook/Shay Siboni)
סיבוני לפני מעצרו | צילום: facebook/Shay Siboni

לפני כשש שנים, בזמן המונדיאל שנערך בברזיל בשנת 2014, סיבוני הואשם בעבירות דומות לאלה שביצע בזמן המונדיאל ברוסיה אבל בהיקף קטן יותר, וגם אז הוא ריצה 14 חודשי מאסר. כעת כאמור אמור סיבוני להתייצב בעוד כעשרה ימים מול וועדת השחרורים כדי לדון בקיצור עונשו בשליש.

פרקליטיו של סיבוני, עורכי הדין מיכאל כרמל, דן אסלנוב וחן מאירי, דורשים מהוועדה לקצר את עונשו של מרשם מאחר והרשות לשיקום האסיר הכינה עבורו תכנית שיקום מפורטת הכוללת גם השתתפות בסדנאות לעברייני מרמה, והוסיפו שסיבוני הוא אסיר למופת ללא כל עבירות משמעת שהפנים את מעשיו ואין כל סיבה שלא לקצר את עונשו בשליש.

"אני לא עבריין ומעולם לא פגעתי באף אחד. הימורים באינטרנט מותרים בחו"ל, ואני עשיתי טעות ושילמתי את חובי לחברה", אמר סיבוני לאחרונה למקורביו.

מנגד, המשטרה והפרקליטות מתנגדות באופן נחרץ לשחרורו המוקדם של סיבוני בנימוק שהוא לא למד את הלקח ואם ישוחרר יחזור על מעשיו והוא לא עבר שום סוג של הליך שיקומי כדי להוכיח שהוא ראוי לקבל קיצור שליש.

ההערכה היא שחברי הוועדה יקצרו לבסוף לסיבוני את עונשו בשליש, ובמידה וכך יהיו פני הדברים, הוא צפוי להשתחרר בעוד כשלושה חודשים, ואם יזכה לקבל שחרור מנהלי ייתכן וישחורר עוד קודם. במידה והוועדה תדחה את בקשתו של סיבוני הוא ישתחרר באופן רשמי רק ביוני 2021.