זה קרה לפני כמה שבועות באחד המושבים בנגב המערבי: י', צעיר בשנות ה-20 לחייו, שהה בשעה ארבע לפנות בוקר מחוץ לבית חבריו הטובים המתגוררים ביישוב. בשלב מסוים, בזמן ש-י' וחבריו שוחחו ביניהם, גבר רכוב על אופנוע הגיע בסמוך לבית בו עמדו, אז י' ביקש ממנו לכבות את מנוע האופנוע בטענה שהרעש מפריע למנוחת השכנים.

"ביקשתי ממנו שיכבה את הכלי, אבל הוא ממש התעצבן על זה שביקשתי ממנו דבר כזה ולא הסכים לכבות את האופנוע", שיחזר י' במהלך חקירתו במשטרה.

אחרי ויכוח מילולי בין הרוכב ל-י', המילים התחלפו מהר מאוד למהלומות, ורוכב האופנוע החליט להתקשר לשני אחיו, צעירים בני 18 ו-19 המתגוררים במושב סמוך, והזעיק אותם שיגיעו לסגור חשבון עם י' על כך שהעז לבקש ממנו לכבות את המנוע ולעזוב את המקום.

"תוך שניות שלושת האחים התנפלו עליי והיכו אותי בכל הגוף", סיפר י' בעדותו בפני חוקרי תחנת משטרת נתיבות. "דקות לאחר מכן הגיעו למקום עוד שלושה חברים שלהם שהצטרפו למכות ופשוט ועשו בי לינץ'. הם בעטו בי, חבטו בי באגרופים, שברו לי את האף וגרמו לי לחבלות בצלעות ובפנים ולחתכים בראש".

התקיפה האלימה נמשכה כדקה וחצי, ובסיומה עזבו ששת התוקפים את המקום בזמן ש-י' נותר שרוע על הכביש פצוע ומדמם. חבריו שנכחו במקום היו אלה שפינו אותו לבית החולים סורוקה בבאר שבע שם הוא אושפז במצב קל עד בינוני. 

חוקרי תחנת משטרת נתיבות שהגיעו לבית החולים גבו את עדותו של י' שסיפר להם: "הם התנפלו עליי ללא שום התראה. הם יכלו בקלות להרוג אותי והכול בגלל שהערתי לאחד מהם על רעש האופנוע".

זמן קצר לאחר מכן עצרו חוקרי משטרת נתיבות את ששת החשודים במעשה, ולשכת התביעות במשטרת מרחב הנגב הגישה נגדם כתב אישום לבית משפט השלום בבאר שבע בגין עבירות תקיפה.